Domov důchodců Hrubá Voda, p. o.

Publikováno 25. 06. 2008 v rubrice Zajímavosti « zpět « úvod

Domov důchodců Hrubá Voda je příspěvkovou organizací, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj. Poskytuje komplexní péči občanům nad 60 let, kterým pro trvalé změny zdravotního stavu tato péče nemůže být zajištěna členy jejich rodiny ani pečovatelskou službou nebo jinými službami sociální péče.

Senior - ilustrační fotoZájemci o naše služby musí mít přiznaný příspěvek na péči. Do zařízení nemohou být přijati klienti, jejichž zdravotní stav vyžaduje přímou lékařskou péči a ošetřování v lůžkovém zdravotnickém zařízení. V současné době má 60 uživatelů trvalé bydliště v Domově důchodců Hrubá Voda a 8 uživatelů pochází přímo z obce Hlubočky. Celková kapacita zařízení je 98 uživatelů.

Areál domova tvoří velká zahrada se třemi objekty - Hlavní budova (tzv. Nový pavilon), Budova žen a Budova mužů. Pokoje jsou převážně dvoulůžkové, malá část je třílůžkových. Hlavní budova je vybavena osobním i lůžkovým výtahem. Součástí budovy je jídelna s kuchyňským koutem, společenská místnost s knihovnou, místnost pro pracovní terapii a rehabilitační cvičení. Na Budově žen je rovněž jídelna, společenská místnost s televizí a sociální zařízení. Uživatelé mohou mít na pokoji vlastní televizor, lednici, rádio či varnou konvici.

V zařízení poskytujeme celoroční ubytování, celodenní stravu 7 dnů v týdnu, včetně stravy diabetické a dietní a ošetřovatelskou péči. Zajišťujeme kulturní a společenské akce (opékání u táboráku, besídky s hudbou i tancem, pěvecké a recitační vystoupení dětí, besedy na různá témata), pořádáme sportovní aktivity (turnaj v šipkách, ruských kuželkách, soutěž v házení míčkem či kruhy, v plánu je petanque) a výlety do přírody, na hrady a zámky. 1x měsíčně se konají v domově bohoslužby. 2x týdně dochází do zařízení praktický lékař a 1x měsíčně psychiatr. Dle potřeby pak zajišťujeme dovoz léků z lékárny. Pravidelně provádíme nákupy pro uživatele, jezdí k nám také pekař a zelinář. Uživatelé mohou využívat i další služby - kadeřnické, holičské, pedikúru, inhalace, nácvik chůze a rehabilitační cvičení, nácvik soběstačnosti, perličkové koupele - masáže nohou.
V měsíci červnu začali uživatelé využívat další novinku v nabídce služeb  canisterapii. Jedná se o terapii s vycvičeným psem a terapeutkou.

Do budoucna plánujeme stavební úpravy a postupnou modernizaci areálu včetně zahrady. Podařilo se nám vyměnit část oken za plastová, některé pokoje uživatelů vybavit novým nábytkem a postelemi. V současné době realizujeme nové, důstojné posezení na zahradě pro uživatele a jejich rodinné příslušníky.

Pro bližší informace navštivte naše webové stránky www.ddhrubavoda.cz.

Mgr. Iva Pospíšilová,
sociální pracovnice

Rubrika: Zajímavosti |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.