Dobrovolně po škole

Publikováno 04. 10. 2011 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Ten den začínal stejně jako všechny školní dny. Ale přece jen byl o trochu jiný než ty běžné. Pro žáky 5., 6. a 9. ročníku jsme připravili spaní ve škole aneb Dobrovolně po škole.

Dobrovolně po školeJde o akci, která by měla trochu pomoci stmelit kolektivy nejmladších a nejstarších žáků na škole ve Vsi. Žáci mají také jedinečnou možnost poznat školu z trochu jiného úhlu. Vždyť komu se poštěstí a komu se chce přespat ve škole? O co tedy jde?

Účastníci se sešli ve škole v podvečerních hodinách v pátek 23. 9. 2011 obtěžkáni spacáky a batohy. Donesli si také buřty na večerní opékání a k tomu dobrou náladu i očekávání věcí příštích.

Nocování ve školeZačali jsme sportováním na školním dvoře, pokračovali posezením u ohně a chystáním večeře a pak následovala večerní stezka školou. Skupinky utvořené z žáků pátého a šestého ročníku chodily po škole osvětlené hlavně svíčkami a v jednotlivých třídách plnily roztodivné úkoly.

Večer byl zakončen vyhlášením vítězů a pyžamovou přehlídkou, která měla bohužel jen jednoho účastníka – odvážlivce. Po půlnoci jsme se uložili ke spánku a dojmů bylo tolik, že se opravdu nechtělo spát.

Za zvuku příjemné melodie jsme se ráno všichni probudili a sešli se na společné snídani. Jídelníček byl pestrý a strávníci natěšení a při chuti. Po snídani a následném úklidu jsme se rozešli domů bohatší o nové zážitky, bližší poznání spolužáků i vyučujících. Odcházeli jsme všichni spokojení, protože se nám akce vydařila, a také jsme se poznali z trochu jiné stránky.

Mgr. Libuše Balášová, ZŠ Hlubočky

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.