Dobrovolně po škole

Publikováno 23. 05. 2011 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Jak už se stalo docela sympatickou tradicí, přespali žáci 6. a 9. ročníku ve škole. Zvolili jsme termín 20. května 2011 a doufali jsme, že se umoudří počasí, abychom mohli uskutečnit naše představy.

Nocování ve školeV pátek v podvečer se ke škole začaly blížit postavy obtěžkané batohy se spacáky a karimatkami, případně s vidličkami na opékání. Sraz byl v 18 hodin. Děti si uložily své věci do svých dočasných ložnic, na které se přeměnily třídy 6.A a 6.B. Vzhledem k hlasitému burácení hromu jsme se rozhodli, že nejdříve uděláme táborák, pak teprve další program. Oheň zahořel chvilku po šesté, postupně jsme si popůjčovali klacky a vidličky na opékání a průběžně si tak připravili svou dnešní večeři.

Bouřka dostala rozum a Hlubočky obešla obloukem, takže další program – sportovní soutěže, jsme mohli absolvovat na hřišti na školou. Hrála se vybíjená, házelo se do tlamy tenisovými míčky, běhala se převlékaná štafeta. Družstva bojovala jako o život a všichni nakonec dostali sladkou odměnu.

Nocování ve školePomalu se setmělo a nás čekala následná část programu – noční stezka školou. Žáci 9. ročníku pomáhali dospělým organizovat, šesťáci se rozlosovali do soutěžních družstev a postupně vyrazili na pouť přízemím, 1. patrem a několika třídami, kde plnili záludné úkoly – museli zodpovědět otázky ze zdravovědy a první pomoci, uhádnout hlášky z filmů, rozpoznat hmatem se zavázanýma očima předměty, sestavit rozstříhaný obrázek, vytvořit ze spolužáka mumii za pomoci toaletního papíru a procvičit si čich hádáním běžných koření.

Nocování ve školePo vyhodnocení stezky následovala poslední předpůlnoční aktivita – pyžamová párty. Dobrovolníci soutěžili o nejkrásnější pyžamo a jeho předvedení. Docela jsme se všichni pobavili, někteří jsou skrytými modely…

No a pak už následovala jen večerní hygiena a rozchod do „ložnic“. Samozřejmě že někteří ještě dlouho do noci breptali a sdělovali si své dojmy, ale to k této akci prostě patří.

Ráno byl budíček již v sedm hodin, všechno se uklidilo, všichni se najedli a rozešli se do svých domovů bohatší o zážitky z noční školy.

Mgr. Jarmila Morkesová, ZŠ Hlubočky

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.