Dobrá věc se podařila…

Publikováno 30. 09. 2009 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Dechovka Vlčnovjanka v Mariánském ÚdolíJak bylo uvedeno v jednom z minulých čísle Zpravodaje, rozhodli jsme se pozvat k nám v neděli 16. 8. 2009 slováckou krojovanou dechovou hudbu Vlčnovjanku, abychom zjistili, zda je v naší obci zájem o tento druh kultury.

Zdá se, že je. Podařilo se naplnit z velké většiny sál Kulturního domu Na Letním - asi 180 lidí. I když někteří z takzvaných “dechovkářů” k nám zavítali z různých míst (z Moravské Třebové, Libiny, Tlumačova, Holešova atd.), přesto nejvíce nás těšil zájem občanů naší obce i okolních obcí Mikroregionu Bystřička.

Dechovka Vlčnovjanka v Mariánském ÚdolíJistě na tom měla podíl vstřícnost všech zaměstnanců obecních úřadů, s nimiž jsme jednali a kteří ve svých hlášeních upozornili na tuto akci i na svoz a rozvoz autobusem. Dále nám poskytli i místa k vylepení plakátů v zasklených vitrínách. Potěšil nás zájem uživatelů Domova důchodců Hrubá Voda. I když přijeli jen 4 , myslím, že byli spokojeni. Děkujeme proto personálu, že je informoval a vypravil.

O dobrou atmosféru nedělního odpoledne se postarali zaměstnanci kulturního domu. S jakou nevšední ochotou se starají o občerstvení všech manželé Škrdovi a jejich zaměstnanci, je myslím již všeobecně známo. Děkujeme jim za to.

Dechovka Vlčnovjanka v Mariánském ÚdolíA na závěr - nás osobně Vlčnovjanka svými písněmi opět velmi potěšila. Další hodnocení akce je již na samotných návštěvnících. My jen mnohokrát děkujeme za hojnou účast a těšíme se na další milé setkání s dechovkou.

P.S. Své názory, připomínky a podměty můžete vyjádřit prostřednictvím komentářů pod tímto článkem nebo přímo v komunikaci s pořadateli.

Anna Mikisková

Milovníci dechovky se mohou těšit na vánoční koncert Hanačky z Břestu, který se bude konat v neděli 13. 12. 2009 opět na sále Kulturního domu v Mariánském Údolí.

Fotogalerie - dechovka Vlčnovjanka v Mariánském Údolí:

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.