Digitální vysílání - 1. díl - Olomoucký kraj ve skluzu

Publikováno 17. 02. 2009 v rubrice Zajímavosti « zpět « úvod

Listopad roku 2011. To je nejspíš definitivní datum, kdy se digitálního televizního vysílání dočkají také poslední lidé v Česku - tedy obyvatelé oblasti zahrnující Jesenicko, Šumpersko, zhruba polovinu Olomoucka a část Přerovska. Nejen, že sem signál dorazí jako do úplně poslední části země, ale navíc ještě o pět měsíců později, než se počítalo.

Hlubočky - CukrákO tři čtvrtě roku, na červen 2012, se pak posouvá i vypnutí stávajícího analogového signálu. Vláda totiž schválila takzvaný Technický plán přechodu (TPP), který termín vylepšeného vysílání pro velkou část kraje znovu oddálil.

Datum spuštění digitálního vysílání se měnilo už několikrát. Zatím poslední verze počítala se startem pro oblast označovanou jako Jeseník, do níž však patří i celé Šumpersko a severní polovina Olomoucka, v červnu 2011.

Schválený TPP stanovil ale nové datum - listopad 2011, tedy skoro o půl roku později. Navíc se týká i Zlína, odkud by měl signál pokrývat i menší část Přerovska.

Zbytek kraje, tedy Prostějovsko, většinu Přerovska a jižní část Olomoucka včetně krajského města, digitální signál pokryje pravděpodobně v září 2010, kdy ho začne šířit brněnský vysílač.

Vysílač Cukrák v Hlubočkách spadá pod jesenickou oblast, kde k úplnému vypnutí analogového vysílání dojde 30. 6. 2012. Přesné informace o digitalizaci v jednotlivých obcích naleznete na adrese: www.digitalne.tv/vypinani/ (stačí vyplnit název obce a dostanete termíny vypnutí i u jednotlivých kanálů).

Leopold Bubeníček
Zdroje: iDnes, internet

Rubrika: Zajímavosti |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.