Digitální vysílání - 3. díl - společné televizní antény

Publikováno 02. 04. 2009 v rubrice Zajímavosti « zpět « úvod

Společné TV antényPro digitální vysílání jsou společné televizní antény (STA) velkým problémem. Přes tyto rozvody nelze sledovat digitální televizi jednoduše tím, že si koupíte set-top-box. Tento problém jsme konzultovali s technikem a řekl nám toto:

„Jsou dvě základní koncepce řešení společných TV rozvodů. První možností je nákup profesionálních přijímačů a to jeden pro každý přijímaný program. Analogový výstup těchto přijímačů je poté modulován do společného anténního rozvodu. Výhodou je možnost použití i relativně starých rozvodů se všemi stávajícími prvky, jednotliví diváci si jen přeladí své analogové TV. Nelze však používat žádné jiné služby DVB-T než video a jeden zvukový doprovod plus teletext.

Všeobecně přijímaným řešením je však druhý způsob: výměna nevyhovujících částí společných anténních rozvodů a šíření signálů DVB-T v rozvodu. Zde je nevýhodou potřeba nákupu DVB-T přijímače u každého diváka, na druhou stranu je možné využívat všech služeb dostupných v DVB-T vysílání jako např. vysílání více zvukových doprovodů, 16:9, EPG, titulky, MHP atd.”

Pokud jste vzdáleni pouze několik desítek kilometrů od vysílače digitálního vysílání, mělo by také stačit investovat pár set korun do nákupu pokojové antény, nicméně záleží na mnoha okolnostech, zda síla signálu bude dostačující.

Leopold Bubeníček
Zdroje: iDnes, internet

Rubrika: Zajímavosti |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.