Dětský den v Hlubočkách

Publikováno 06. 06. 2012 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Zatímco větší děti ze školy v Hlubočkách-Vsi slavily letošní Den dětí již 31. 5. 2012 na Libavé, menší děti z obou škol (1.–5. ročník) a obou mateřských školek se bavily v obci v pátek 1. června. Program pro ně uspořádaly společně obecní úřad, učitelský sbor všech škol a školek a rovněž také SRPŠ mateřské školky v Hlubočkách-Dukle.

Dětský den v Mariánském Údolí

Dopolední program v Mariánském Údolí

Nejprve bylo nutné rozhodnout o tom, jestli plánovaný program vůbec dodržíme, když měl začít v 9 hodin a ještě v osm v Hlubočkách dost pršelo. Nicméně na základě předpovědi všech možných meteorologických webů o zlepšení počasí jsme se rozhodli, že program dodržíme. Bylo tak nutné děti z Dukly převést do Mar. Údolí, kde měly zajištěný dopolední program. Mezitím v Dukle ve školce a hlavně na její zahradě postavit velký stan, lavice, skákací hrad a nachystat také dekorace.

Dětský den v Mariánském ÚdolíV 9 hod. tak přiletěl na kamennou plochu vedle parkoviště u hlavní vrátnice v Moravii vrtulník letecké záchranné služby z Olomouce a všech 300 dětí si ho mohlo prohlédnout důkladně zvenku i zevnitř. Po hodině prohlížení jim ještě pilot předvedl s vrtulníkem, co všechno umí a děti se s ním nadšeně po několika posledních průletech rozloučily. Poté následoval přesun do kulturního domu (venkovní amfiteátr jsme museli bohužel nechat kvůli nejistému počasí uzavřený). Zde měli děti nachystán agenturní program a je možné konstatovat, že takový dětský nadšený vřískot ještě kulturák nezažil.

Odpolední zábava v Dukle

Dětský den v Hlubočkách - Dukle

Odpoledne připravili dětský program učitelky a členové SRPŠ Mateřské školy v Dukle. Přišlo opět hodně dětí, jejich rodičů i prarodičů, kteří shlédli agenturní zábavu pro nejmenší, děti si zasoutěžily a zadováděly ve skákacím hradu, všichni si mohli zatancovat a občerstvit se připravenými dobrotami jak od pípy, tak z grilu.

Stručně řečeno děti oslavily svůj svátek jak na Libavé den předtím, tak i 1. 6. v Hlubočkách jak se patří. Za to patří dík všem, kteří se na přípravě a realizaci podíleli, i firmě Honeywell, která dětem k jejich svátku předala drobné dárky.

Ing. Antonín Plíska, místostarosta

Fotky z dětského dne v Mariánském Údolí

Autoři: Ludmila Erbesová, Antonín Plíska

Fotky z dětského dne v Hlubočkách-Dukle

Autorka: Silvie Táborská

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.