Dětský den mezi kapkami deště

Publikováno 19. 06. 2011 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

V pátek 27. 5. 2011 otevřela své brány pro všechny děti, které chtěly společně oslavit svůj blížící se svátek, Mateřská škola v Hlubočkách - Dukle.

Dětský den v MŠ Hlubočky - DuklaJiž od rána se v zahradě školky pracovalo o sto šest. Děti z prvního stupně ZŠ Hlubočky pod vedením paní vychovatelek namalovaly krásné obrázky pohádkových postaviček a udělaly barevné řetězy, kterými celou zahradu vyzdobily. Pro kouzelnější atmosféru děti z mateřinky nafoukly barevné balónky a přizdobily ostatní zákoutí zahrady.

Rodiče ze SRPŠ připravili přístřešky a posezení, a přestože přípravy akce velmi komplikovalo nepříjemné počasí, kdy dešťové kapky padaly z oblohy silněji a silněji, téměř nikoho to od pokračování příprav neodradilo. A uplakané počasí nevadilo ani dětem, které začaly nedočkavě přicházet už po 14. hodině.

PDětský den v MŠ Hlubočky - Duklarogram pro děti a rodiče

A tak se začalo. Nikoliv na zahradě, ale nejdříve ve třídě u včeliček. Pohádkové hraní se zábavnými úkoly, které zajišťovala agentura paní Jany Novákové z Olomouce oficiálně zahájilo plánovaný program dětského dne. Děti zpívaly, tancovaly a plnily úkoly, za které získaly sladké odměny. Během pohádkového hraní si děti nejen užívaly, ale stihly doplnit i potřebnou energii - popíjely dobré pití a jablkový závin zmizel ze stolečků jedna dvě.

Mezitím i rodiče okupovali bufetové okénko a neodolali ani dobrotám z grilu. Oblíbenému párku v rohlíku odolal málokdo, a z kuchyně se jen ozývalo „s kečupem nebo s hořčicí?“. Děvčatům z kuchyně patří velké poděkování, protože se měly co otáčet, aby rychle obsloužily všechny zájemce.

Odpolední počasí si s námi opravdu zahrávalo. Další plánované atrakce, jako skákací hrad a zahradní diskotéka, se z důvodu špatného počasí neuskutečnily, avšak zahradní domek nabídl potřebné sportovní nářadí pro volnou zábavu. Hrál se floorbal, jezdilo se na koloběžkách i na dětských kolech, míče, kruhy a kuželky také nezůstaly ležet bez povšimnutí.

Malování na obličejNejlepší atrakce? Malování na obličej

K tanci a sportovním aktivitám vybízely písničky, reprodukované z dětských CD. Velmi šikovné a zručné malířky paní Dita a slečna Dáša se neostýchaly nabídnout své umění a postaraly se o další, dětmi velmi vyhledávanou atrakci, a to facepainting (malování na obličej). Děti trpělivě vyčkávaly, až na každé z nich přijde řada a budou si moci vybrat motiv, který ozdobí jejich tvář. Děvčatům se opravdu dařilo a každé dítko odcházelo nadmíru spokojené. Malovalo se až do večerních hodin.

A co závěrem? Počasí nám plánovaný program dětského dne narušilo, avšak skvělá nálada a spokojené úsměvy na tvářích našich dětí napovídaly, že oslava svátku dětí se vydařila.

SRPŠ při MŠ Hlubočky děkuje za podporu při konání dětského dne všem partnerům, kterými byli: obec Hlubočky, ZŠ a SRPŠ při ZŠ Hlubočky, Mora Moravia, s. r. o., pracovníci Kamenolomu Hrubá Voda, ZP Metal-Aliance, SOFRONIESKI MS s. r. o., Potraviny Pajer, Jaromír Látal - Elektro, Rozehnalovi, sl. Pavla Týmová a Hasiči Hlubočky.

Za SRPŠ při MŠ Hlubočky Silvie Táborská

Fotogalerie - Dětský den v MŠ Hlubočky

Foto: Silvie Táborská a Marek Bohuš

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.