Den otevřených dveří v ZŠ Hlubočky

Publikováno 20. 11. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Den otevřených dveří v základní školeV rámci oslav 65. výročí české školy v Hlubočkách jsme se rozhodli uspořádat pro rodiče a příznivce školy Den otevřených dveří. Aby si to ti, kteří se rozhodli školu navštívit, mohli opravdu užít, zvolili jsme pro naši akci sobotu 14. listopadu.

Děti a paní  učitelky připravily nejen ukázky výuky různých předmětů, ale i malý dárek a drobné občerstvení pro vzácné návštěvníky.

Obě budovy jsme zpřístupnili od osmi hodin, u vchodu rodiče, prarodiče a další přátele školy přivítali žáci 9. ročníku, předali jim kromě dárku hlavně informace, kde se která třída nachází, zeptali se, co by chtěli vidět, a zařídili pro ně případnou prohlídku školy.

Největší zájem byl samozřejmě o výuku. Např. 1. třída má sice jen 14 žáků, ale návštěvníků jsme na začátku první vyučovací hodiny napočítali přes dvacet. Byli jsme připraveni, do tříd jsme nachystali lavičky a židličky, přesto v první třídě téměř nebylo k hnutí. A návštěvníci neodcházeli, pozorně sledovali výuku. A to nejen ve zmiňované jedničce. Nejvíce nás potěšilo, že rodiče se z Dukly, kde máme 1. - 4. třídu, přesunovali i do Vsi, kde jsou žáci od 5. do 9. ročníku.

O přestávkách bylo rušno nejen na chodbách, ale i v kuchyňce ve Vsi a družince na Dukle, kde v připraveném bufetu čekaly káva, čaj a drobný zákusek. Zde si mnozí sdělovali své dojmy z výuky, postřehy, které jsou pro nás velice cenné.

Poprosili jsme všechny, aby pokud budou mít zájem, v několika slovech vyjádřili své postřehy z návštěvy školy do připravené Návštěvní knihy. Potěšila nás spousta velice kladných hodnocení nejen výuky, ale i zázemí školy - líbila se výzdoba obou budov, možnosti sportovního využití. Někteří nám také poděkovali za naši práci a ocenili, nejen co všechno pro děti děláme, ale také skutečnost, že naše práce není vůbec lehká.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří do školy přišli, protože se tak ukázalo, že naše cesta je správná.

 Mgr. Libuše Balášová, ŘŠ, Mgr. Jarmila Morkesová, ZŘŠ 

 

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.