Den otevřených dveří v Základní škole Hlubočky

Publikováno 25. 11. 2011 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Ač byl státní svátek – 17. listopad, k oběma budovám naší základní školy se kolem osmé hodiny ranní blížili žáci. A většinou nešli sami, ale se svými rodiči či dalšími příbuznými. Připravili jsme totiž Den otevřených dveří, aby se nejen rodiče, ale i všichni příznivci mohli podívat jak na výuku, tak na vybavení budov.

Den otevřených dveří v Základní škole HlubočkyPro příchozí byly připraveny drobné dárky. Pomocníci z řad žáků 9. ročníku hosty zavedli podle jejich přání buď do výuky nebo jim ukázali vybavení tříd, v nichž se právě neučilo. Rozvrh byl samozřejmě upraven, chtěli jsme, aby rodiče měli možnost vidět své děti v různých typech hodin. A někteří z vyučujících rodiče i aktivně do výuky zapojili.

O přestávkách bylo rušno nejen na chodbách, ale i v kuchyňce ve Vsi a družince na Dukle, kde v připraveném bufetu čekala káva, čaj a malý zákusek. Zde si mnozí sdělovali své dojmy z výuky, postřehy, které jsou pro nás velice cenné.

Den otevřených dveří v Základní škole HlubočkyPoprosili jsme všechny, aby – pokud budou mít zájem – v několika slovech vyjádřili své postřehy z návštěvy školy do připravené Návštěvní knihy. Potěšila nás spousta velice kladných hodnocení nejen výuky, ale i zázemí školy – líbila se výzdoba obou budov, možnosti sportovního využití, počítačové učebny, učebny s interaktivními tabulemi. A zajímavá byla i slova bývalých žáků, že by se do školy zase rádi vrátili.

V průběhu dopoledne přicházeli další rodiče a přátelé školy, takže účast byla poměrně hojná.

Chtěli bychom tedy touto cestou poděkovat všem, kteří si našli chvilku volného času a do školy přišli, protože tím podpořili naši snahu o lepší vzájemnou komunikaci mezi školou a rodičovskou veřejností.

Mgr. Libuše Balášová, ŘŠ, Mgr. Jarmila Morkesová, ZŘŠ

Fotogalerie: Den otevřených dveří v ZŠ Hlubočky - Dukla

 

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.