Den otevřených dveří – slavnostní kolaudace v ZŠ Hlubočky

Publikováno 15. 10. 2013 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

S obavami jsme ve čtvrtek 26. září hleděli k ranní obloze, co nám přinese. Dopoledne totiž mělo dojít ke slavnostnímu přestřižení stuhy na zrekonstruovaných budovách. Protože naši školu tvoří budovy dvě a každou z nich zateplovala jiná firma, přestřihávalo se nadvakrát.

Slavnostní přestřižení páskyPočasí se naštěstí umoudřilo a déšť si schovalo až do poledních hodin. Před osmou hodinou žáci I. stupně na Dukle vytvořili špalír od branky až ke vchodu, kde byla natažena bílá stuha, která měla být přestřižena. Za zpěvu veselé písničky o škole pak špalírem prošli zástupci obce (pan starosta a místostarosta), paní ředitelka a rodiče a přátelé školy. Zástupce dodavatelské firmy MILIMEX jsme vyhlíželi marně, nedostavili se a ani nedali vědět, proč tak učinili. Po přestřižení stuhy pak pár slov pronesl pan starosta a všichni se odebrali do budovy školy, kde na děti i dospělé čekalo malé občerstvení.

ZŠ Hlubočky - Ves po zatepleníMezitím se vše chystalo také před budovou ve Vsi, kde se zástupci žáků z jednotlivých tříd se shromáždili před hlavním vchodem, žákyně 8. ročníku rozvinuly stuhu a už se čekalo jen na zástupce zúčastněných firem a vedení obce. Slavnostní přestřižení pak provedli paní ředitelka, pan starosta, místostarosta a zástupci firmy Beskydgroup. Po krátkém projevu pana starosty byli všichni hosté, včetně rodičů a přátel školy, kteří slavnostnímu aktu přihlíželi, pozváni paní ředitelkou k malému občerstvení v prostorách školy, které pro ně připravili učitelé a žáci školy.

Na tomto místě je třeba pochválit žáky 9. ročníku, kteří velkou měrou přispěli ke zdaru celé akce, protože připravili a realizovali školní bufet pro hosty.

Škola v Hlubočkách - Dukle po zatepleníSlavnostní den – ač se s výjimkou 2. hodiny běžně vyučovalo – si nakonec užili i všichni naši žáci. Každý dostal obložený chlebíček a limonádu, abychom jim pobyt ve škole pro tento den alespoň trochu zpříjemnili.

Škola byla otevřena pro veřejnost až do 16 hodin, čehož mnozí rodiče využili a přišli se podívat nejen do výuky, ale i odpoledne. Po škole je pak provázeli žáci 9. ročníku.

Ředitelka školy velice děkuje zástupcům obce Hlubočky nejen za účast na slavnostní kolaudaci, ale především za umožnění a finanční realizaci celého projektu.

Mgr. Libuše Balášová, ředitelka školy

Fotogalerie: Zateplování základních škol jejich a slavnostní otevření

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.