Den regionu Bystřička v Hlubočkách

Publikováno 20. 08. 2012 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Den mikroregionu Bystřička Stalo se již tradicí mikroregionu Bystřička, že každoročně pořádá zejména pro své obyvatele řadu akcí, ať již sportovních (cyklovýlety, turnaje v tenise, stolním tenise, minifotbalu), tak kulturních (plesy mikroregionu). K těm druhým patří rovněž Den regionu Bystřička.

Po loňském dni v Tršicích zamířilo dle odhadu pořadatelů postupně cca tisíc diváků do amfiteátru a kulturního domu v Hlubočkách. I díky krásnému počasí měly všechny skupiny návštěvníků o zábavu postaráno.

Bohatý kulturní program

Hanačka z Břestu

V amfiteátru se od 14 hod. téměř do půlnoci vystřídala celá řada hudebních skupin. V odpoledním programu nejprve zejména těm dříve narozeným a přátelům zahrála v Hlubočkách populární dechovka Hanačka z Břestu.

Po ní zahrála neméně populární folková skupina Domino z Velké Bystřice. Ve svém prvním vystoupení se představili starostové a místostarostové obcí mikroregionu Bystřička s pořadem Labutí jezero. Představení za má za cíl především pobavit publikum, ale zajisté bylo možno shlédnout i řadu uměleckých prvků choreografky Ivy Zdařilové.

To už pomalu zapadalo slunce za les a v amfiteátru přestalo být úmorné vedro. V odpoledním programu dále pokračovala domácí rocková skupina Hope Astronaut.

Starostové bavili publikum i s hejtmanem

Vystoupení starostů mikroregionu BystřičkaNa závěr odpoledního programu se na pódium vrátili starostové se svým vystoupením Zaplakala Marusjenka a opět předvedli své schopnosti – na straně jedné si sami ze sebe udělat legraci, ale na straně druhé předvést publiku poměrně náročnou choreografii. Po zásluze byli diváky oceněni velkým potleskem. Na jeho závěr starosta obce Hlubočky Ivo Černík přivítal všechny účastníky v Hlubočkách a přítomné pozdravil i senátor a hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík, který převzal nad akcí záštitu.

Divadlo - Kašpárkovi kamarádiAtrakce a zábava pro děti

Zatímco se zejména dospělí bavili v amfiteátru, měly děti od nejmenších až po velké školáky program v areálu kulturního domu. V rámci mezinárodního projektu Theatrování (vzájemná výměna ochotnických divadelních souborů 3 mikroregionů – místních akčních skupin Bystřička, Haná a slovenská Požitavie-Širočina) zahráli dětmi zaplněnému velkému sálu loutkové představení ochotníci z Olšan Kašpárkovi kamarádi.

Celé odpoledne se pak mohly děti vystřídat na řadě atrakcí jako jízda na koni, lezení v lanovém centru, malování na obličej i keramiku či tetování, ale mohly si také zaskákat ve skákacím hradu. Měly rovněž možnost si prohlédnout ukázky modelářů ze stanice techniků v Mar. Údolí a vyzkoušet si jízdu na minikárách. K tomu všemu patřilo samozřejmě i bohaté občerstvení pro velké i malé.

Pangea - The Beatles revival

Beatles zvedli amfiteátr z lavic

Večerní program zahájil zahájil známý bluesrockový zpěvák Ivan Hlas se svou skupinou a po něm vystoupila folková skupina Stráníci, kterou jsme již měli možnost v Hlubočkách vidět v minulosti v rámci festivalů Folk v údolí. Závěr patřil skupině Pangea – The Beatles Revival ze Šumperka. Toto vystoupení zvedlo zaplněný amfiteátr z lavic, protože jedna pecka skupiny Beatles střídala druhou.

Den regionu Bystřička Na LetnímTo už se účastníky dne regionu stalo na 70 zejména slovenských ochotnických herců z projektu Theatrování, kteří odpoledne a v podvečer odehráli svá vystoupení ve Velké Bystřici a v Bystrovanech a večer se přijeli pobavit na akci našeho mikroregionu. Neúnavný moderátor celého dne Dušan Alka začal před přídavkem odpočítávání – a poslední dvě skladby skupiny Beatles byly provázeny slavnostním ohňostrojem, který ukončil tuto další zdařilou akci mikroregionu Bystřička.

Ing. Antonín Plíska, místostarosta Hlubočky

Video: Den regionu Bystřička

Video: Labutí jezero – vystoupení starostů mikroregionu Bystřička

Video: Zaplakala Marusjenka – vystoupení starostů mikroregionu Bystřička


Autor videí: Jaroslav Polcer

Foto: Den regionu Bystřička


Foto: Petr Plíska

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. chilli (20.08.2012 - 19:53) odpovědět IP: 176.97.244.28

    pestujte mir a lasku pratele ili :)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.