Dechovka Vlčnovjanka v Mariánském Údolí 16. 8. 2009

Publikováno 12. 07. 2009 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Někdy v roce 2005 jsme ve Velké Bystřici zahlédli plakát, na němž bylo psáno, že na hodech v Tršicích bude hrát krojovaná dechová hudba - Vlčnovjanka. Znali jsme ji zběžně z rádia a těšili jsme se na ni.

Hned při příchodu do zámeckého parku jsme viděli, že návštěva je malá, ale ti co přišli nelitovali. Krásné vlčnovské kroje - zpěvačky v červených sukních, zpěvák a muzikanti v naškrobených košilích, prostě radost pohledět.

Dechovka VlčnovjankaA což teprve když začali hrát. Jedna písnička hezčí než druhá. Byli jsme nadšeni a chtěli jsme je vidět znovu. Proto jsme začali jezdit na jižní Moravu, měli jsme to místo dovolené. A zde se nám naskytl zcela jiný obrázek. Na letních festivalech dechových hudeb davy lidí, na vánočních koncertech plné sály… I když jsme časem poznali mnoho dalších kapel, které se nám také velmi líbily, Vlčnovjanka pro nás zůstala ta první - nejmilejší. Sblížili jsme se s nimi a prožili v jejich společnosti mnoho krásných chvil, včetně Jízdy králů ve Vlčnově.

Vždy jsme si představovali, kdyby tak přijeli jednou oni k nám a mohli je vidět i lidé od nás z naší obce. Vím, že každému není blízký tento žánr. Pokud jste však příznivci dechové hudby a nebudete zrovna na dovolené, přijďte 16. 8. 2009 do Kulturního domu Na Letním v Mariánském Údolí, kde bude od 15.00 do 18.30 hod. Taneční odpoledne s Vlčnovjankou. Přijďte si zatančit nebo jen posedět s přáteli při pěkných písničkách.

Pozvánka - dechovka Vlčnovjanka v PDF (163 kB)

Za pořadatele Anna Mikisková

Rubrika: Přehled akcí |  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (2)

 1. Anna Klementová (19.08.2009 - 8:37) odpovědět IP: 88.101.96.99

  Manželům Mikiskovým za uspořádání tanečního odpoledne s Vlčnovjankou patří velký dík.
  Atmosféra nádherná plný sál nadšených posluchačů a tanečníků.

  1. Josef Hrbek (20.08.2009 - 0:59) odpovědět IP: 88.146.150.236

   Souhlasím!!

   Nechť se takových pořadatelů najde víc!

   Josef Hrbek

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.