Coca Cola – Školský pohár 2013

Publikováno 30. 03. 2013 v rubrice Sport, Školy a školky « zpět « úvod

I když už téměř týden má být jaro, úterý 26. března 2013 připomínalo spíš zimní den. Bylo zataženo a vál ostrý severní vítr. V těchto podmínkách, kdy fotbalový svaz odvolal i soutěže dospělých, se utkání fotbalového Školského poháru opravdu nedala hrát venku. Po domluvě se všemi zainteresovanými jsme tedy jeli do Velkého Týnce hrát do haly.

Coca Cola – Školský pohárPo vzájemné dohodě jsem utkání sehráli jako sálovou kopanou, navíc netypicky v sestavě 4 + 0, protože branky byly florbalové, takže se hrálo bez brankářů. Proto se nedivte těm docela divokým výsledkům. Navíc jsme se dohodli, že družstva si rozdělíme zhruba napůl, ti lepší (a většinou starší) sehrají oficiální turnaj, druhá polovina si pak zahraje zkrácenou podobu. Hrálo se malým futsalovým míčem, což všem dělalo zpočátku docela problémy.

Jak již je bohužel naším nedobrým zvykem, první utkání jsme prohráli. Ač jsme se dostali do vedení 2 : 0, soupeř z Velkého Týnce (domácí) rychle vyrovnal a pak začala přetahovaná. V poločase byl stav téměř vyrovnaný – 5 : 4, ve druhé půli byl ale soupeř zase o branku lepší a vyhrál celkově 7 : 5.

Ve druhém utkání – proti družstvu z Velké Bystřice – se scénář zpočátku téměř opakoval. Zase se vedlo 2 : 0, zase soupeř vyrovnal, ale pak si někteří naši hráči vzpomněli na své fotbalové umění, zkoušeli více kombinovat a hlavně střílet. Výsledkem byl vyhraný poločas a pak i celé utkání 13 : 9.

Tato družstva hrála 2 x 20 minut, mladší si to rozdali v zápasech jen na 2 x 5 minut. V těchto utkáních jsme vždy tahali za delší konec, tzn. obě jsme vyhráli. Velký Týnec (domácí borce) jsme přehráli 4 : 2, Velkou Bystřici jsme porazili 4 : 1. Hráči dobře kombinovali i stříleli, a i když zápasy byly kratší, měli jsme lepší fyzickou kondici, která také rozhodovala.

V letošním roce tedy dále nepostupujeme, ale pro příští rok se rýsuje možnost dobrého umístění, protože nás letos vlastně reprezentovali hlavně osmáci a sedmáci.

Naše soupisky:

 • A – Auffahrt, Gajdoš, Hýbl, Jurásek, Langer, Malinek, Meluzin, Vavroch
 • B – Henkl, Jašek, Krupík, Olbort, Ponikelský, Stariat, Švec

Výsledky A:

 • A Velký Týnec – Hlubočky 7 : 5
 • Velká Bystřice – Hlubočky 9 : 13
 • Velký Týnec – Velká Bystřice 8 : 2

Konečné pořadí A

 1. Velký Týnec 15 : 7 (6)
 2. Hlubočky 18 : 16 (3)
 3. Velká Bystřice 11 : 15 (0)

Výsledky B:

 • Velký Týnec – Hlubočky 2 : 4
 • Velká Bystřice – Hlubočky 1 : 4
 • Velký Týnec – Velká Bystřice 0 : 2

Konečné pořadí B:

 1. Hlubočky 8 : 3 (6)
 2. Velká Bystřice 3 : 4 (3)
 3. Velký Týnec 2 : 6 (0)

Střelci našich branek:

 • A: Auffahrt (8), Malinek (3), Hýbl (2), Gajdoš (2), Vavroch, Jurásek, Langer (1)
 • B: Stariat (5), Henkl (3)

Mgr. Jarmila Morkesová

Rubrika: Sport, Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.