Co je nového ve Zpravodaji?

Publikováno 08. 08. 2009 v rubrice Zajímavosti « zpět « úvod

Vážení čtenáři, právě vychází srpnové číslo Zpravodaje. Redakční rada Zpravodaje obce Hlubočky stála před rozhodnutím, jakou formou dále informovat občany o dění v obci. K dispozici jsou nejen oficiální webové stránky Obecního úřadu Hlubočky (www.hlubocky.cz), ale i tyto aktuální diskusní stránky (www.hlubocky.eu) a tištěný Zpravodaj. Občané jsou také informováni veřejným obecním rozhlasem.

Tištěný Zpravodaj obce Hlubočky

Zpravodaj obce HlubočkyProtože jsou webové diskusní stránky velice hojně navštěvovány a jsou na nich umisťovány aktuální informace, doplněné mnohdy i fotodokumentací, měli jsme v úmyslu navrhnout radě obce resp. zastupitelstvu zrušení Zpravodaje, který vychází 1x za dva měsíce. Když jsme následně obdrželi od paní Klementové z OÚ informaci, že neprodaných výtisků Zpravodaje je velice málo (vychází v nákladu 640 ks, z toho jde do prodeje 600 ks), rozhodli jsme se, že zachováme i nadále tento tištěný Zpravodaj. Druhým důvodem bylo i to, že mnoho našich spoluobčanů zatím nemá možnost připojení k Internetu a nemohou tedy sledovat webové stránky.

Obecní úřady se staly plátci DPH, takže vzrůstají náklady mimo jiné i na vydávání tohoto periodika. Požádali jsme proto zastupitelstvo o schválení navýšení prodejní ceny za tento Zpravodaj a to ze 3,- Kč na 5,- Kč. Tato cena byla schválena a bude tedy uplatňována od tohoto čísla.

Dále jsme jednali o možnosti, aby tento Zpravodaj byl vydáván i v barevném provedení a snažili jsme se zjistit, zda je možné získat nějaký finanční příspěvek (grant) na pokrytí zvýšených nákladů na případné barevné provedení. Bohužel se nám zatím nepodařilo takovýto příspěvek získat a protože rozpočet obce Hlubočky nepočítá s takovými výdaji, zůstane Zpravodaj zatím v černobílé podobě. Zájemci si mohou prohlédnout archiv tištěného zpravodaje od roku 1999. Další informace k tomto periodiku naleznete na stránce O zpravodaji.

Rok fungování webu Hlubočky.eu

Web Zpravodaje obce Hlubočky.euJe tomu zhruba rok od doby, kdy začaly fungovat tyto webové stránky www.hlubocky.eu. Za tu dobu se nám podařilo publikovat více než 250 článků s různými tématy. Vytvořili jsme pro vás také přes 20 stránek s různými užitečnými informacemi. Vy – naši čtenáři – jste nám zde přispěli téměř 600 komentáři v diskusích. Na webu je k dispozici i fotogalerie, která je velice oblíbená a momentálně obsahuje cca 1 700 fotek souvisejících s obcí Hlubočky. Další fotografie publikujeme v článcích a pokud je to možné, přikládáme i videa a fotoprezentace, což je jedna z výhod oproti tištěným novinám. Během roku jsme vás prostřednictvím pozvánek a kalendáře zpravodaje podrobně informovali také o více než 50 akcích a událostech v obci.

Od sprna 2008 jsme prostřednictvím těchto stránek oslovili 14 400 jedinečných návštěvníků z internetu, kteří se sem podívali 37 850 x. Čtenáři sem chodí nejen z naší obce, ale z celé ČR, a dokonce můžeme říct i z celého světa. Návštěvníci se sem stále ve větší míře vracejí, což je pro nás pozitivní ukazatel.

Vnímavější z vás si možná všimli, že jsme založili několik nových rubrik, kterým se chceme v budoucnu pravidelně věnovat. Jedná se o:

Průběžně pro vás aktualizujeme a doplňujeme také užitečné informace. Najdete zde mimo jiné např. odkazy na různé webové stránky související s obcí Hlubočky, přehled firem a podnikatelů v obci, předpověď počasí pro náš region a další…

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří do Zpravodaje přispívají i našim čtenářům. Pokud nám budete chtít poslat nějaký článek, informace, fotky apod., neváhejte nás v redakci kontaktovat. Věříme, že i nadále zůstanete tomuto mediu věrni.

Redakce

Rubrika: Zajímavosti | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.