Čištění řeky Bystřice

Publikováno 12. 05. 2009 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Čištění řeky BystřiceStalo se již tradicí, že každý rok na jaře probíhá v Mikroregionu Bystřička akce s názvem Čištění řeky Bystřice, kdy občané, dobrovolníci, žáci, hasiči a další účastníci prochází řeku a sbírají odpadky, které se na březích i v jejím toku nachází.

Letos proběhne 5. ročník čištění ve dnech 16. 5. 2009 ve Velké Bystřici a 9. 6. 2009 v Hlubočkách. Akce je podporována jednotlivými obecními úřady, Povodím Moravy a LO Haná, která zajistí uložení odpadu na své skládce v Mrsklesích zdarma.

Řeka Bystřice protéká celou obcí Hlubočky a je levostranným přítokem řeky Moravy, do níž se vlévá v Olomouci ve výšce 212 m n. m. Pramení jihovýchodně od Rýžoviště ve výšce 600 m n. m. Je dlouhá 53,9 km. Povodí má plochu 267,4 km².

Na jaře je využívána vodáky. Úsek Ondrášov-Hrubá voda je sjízdný s obtížností WW III, z Hrubé Vody po ústí je řeka sjízdná s obtížností WW I.

Žáci ZŠ Hlubočky při čištění řeky BystřiceČištění v Hlubočkách

Obecní úřad Hlubočky pořádá čištění řeky ve spolupráci zejména se Základní školou Hlubočky, Sborem dobrovolných hasičů Hlubočky a pracovníky obecního úřadu. Loni takto vyčistili úsek od Hrubé Vody „pod Vráblem” až do Hluboček-Vsi k hospodě „U Henkla”. Úsek ze Smilova do Hrubé vody letos vyčistí ve spolupráci s obcí místní turisté.

Čištění řeky BystřiceČištění ve Velké Bystřici

Začínáme v sobotu 16. 5. 2009 od 8.00 hod. u mostu na Vinohrádky (za parkem směrem na Bystrovany) a pokračujeme proti proudu do Burku, kde asi po obědě skončíme. Protože těžký odpad již nepřibývá a sbíráme jen lehčí věci dovolili jsme si trasu nepatrně prodloužit. Jídlo a pití včetně něčeho na posilněnou si brát tradičně nemusíte. Je nutné pouze zvolit vhodné oblečení a obuv, protože jdeme terénem a někteří i řekou.

Hlavní organizátor Václav Břeha ve Velké Bystřici k tomu dále dodává:

Vždy, když jdu podle řeky mám velkou radost, že i letos bude co odklízet a sbírat. Už teď se těším na všechny ty igelity, plasty a koberce, na nové i staré účastníky a jedinečnou atmosféru akce, která vznikla „od spodu” a jejíž úspěch záleží jen na Vás. Jen okrajem zmiňuji, že si užijeme svých pár minut slávy i v regionální televizi…

Další informace

Čištění řeky BystřiceNa podporu této akce organizátoři zřídili webové stránky http://reka.velkabystrice.cz, kde naleznete podrobnější informace o čištění, řece i jejích přítocích. Můžete si prohlédnout fotky a zájemci mají možnost zveřejnit své fotografie řeky Bystřice, které budou na podzim vystaveny ve Velké Bystřici v cukrárně Galerie.

Informace k čištění řeky Bystřice v jednotlivých obcích vám poskytnou:

A nezapomeňte: Je to stále na Vás… Vaši organizátoři.

Petr Plíska

Rubrika: Přehled akcí | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (2)

 1. Marek Bohuš (21.05.2009 - 10:06) odpovědět IP: 158.194.56.116

  Dobrý den,

  vážně se řeka bude čistit dopoledne přes týden? Myslel jsem, že jsem se zmýlil v datu.

  S pozdravem

  Marek Bohuš

 2. Petr Plíska (21.05.2009 - 16:13) odpovědět IP: 77.48.155.39

  Dobrý den, opravdu se jedná o datum 9. 6. 2009 dopoledne…

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.