Čištění řeky Bystřice 2012

Publikováno 01. 06. 2012 v rubrice Příroda « zpět « úvod

I když se to nezdá, čas nám všem utíká docela rychle, a tak po zimě přišlo i do našeho údolí jaro se vší parádou. Všechno kvete, zelená se, ale po zimě je v obci také docela nepořádek, tráva roste velmi rychle a tak dále. Mnoho u nás uklidí zaměstnanci obecního úřadu se svou technikou. Zejména v poslední době se do úklidu v rámci novot letošního roku zapojují občané v rámci tzv. veřejné služby, i když se systém rozbíhá pomaleji, než by obec potřebovala.

Čištění řeky Bystřice v HlubočkáchProto jsme již v loňském roce přivítali, když se do čištění obce zapojili žáci Základní školy v Hlubočkách v rámci své ekologické výuky, a to v rámci společné akce Mikroregionu Bystřička. Tato akce je zaměřena na vyčištění toku a břehů řeky Bystřice a spolupracujeme na ní s Velkou Bystřicí a Bystrovany, ale do akce se zapojují i další obce.

Žáky všech ročníků jsme ve spolupráci paní ředitelky ZŠ a pracovníků OÚ rozdělili do mnoha skupin, které si rozdělily území obce od Mariánského Údolí až po Duklu. Hlavní směr po toku Bystřičky byl zachován. Na něm pracovaly největší děti společně s hasiči a obecní policií, menší děti potom čistily ostatní plochy, zejména sídliště.

Žáci ZŠ HlubočkyDo oběda se tak ve čtvrtek 24. 5. objevila po celé obci řada plastových pytlů naplněných nejrůznějším harampádím, které jsou naši spoluobčané schopni pohodit po obci, místo aby je vyhodili do popelnic a kontejnerů. Nakonec paní učitelky vyhodnotily ve svých třídách „nejlepší sběrače odpadků“, kteří obdrželi drobné propagační předměty obce a mikroregionu.

Děkujeme zejména Základní škole v Hlubočkách a jejím žákům i učitelkám, hasičům i obecní policii za užitečnou brigádu, která pomohla vyčistit obec od odpadků. Zdá se, že jsme již založili užitečnou tradiční akci, kterou chceme opakovat i v příštích letech. Na všech obyvatelích i návštěvnících obce ale je, aby naši malí pomocníci měli co nejméně práce.

Ing. Antonín Plíska, místostarosta

Fotogalerie: Čištění řeky Bystřice v roce 2012 – Velká Bystřice a Hlubočky

Autoři: Zuzana Břehová, Antonín Plíska

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Příroda | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.