Čištění řeky Bystřice 2011

Publikováno 07. 05. 2011 v rubrice Co se děje v obci, Informace z okolí, Příroda « zpět « úvod

Jako již několik let pozpátku i letos organizuje Mikroregion Bystřička společné čištění řeky Bystřice. Jedná se samozřejmě především o obce Hlubočky, Velkou Bystřici a Bystrovany, nicméně do této ekologické akce se zapojují i ostatní obce při svém jarním čištění. Akce se uskuteční v sobotu 14. 5. 2011, ale u nás v Hlubočkách proběhla již v pátek 6. 5. 2011.

Žáci ZŠ Hlubočky a obecní policie při čištění řeky BystřiceTentokrát jsme neorganizovali dobrovolníky z řad široké veřejnosti, ale využili jsme nabídku Základní školy Hlubočky, která tuto akci zajistila v rámci ekologické výuky svými žáky. Protože žáků školy je poměrně velké množství, nezaměřili jsme se jen na samotnou řeku, ale 5. a 6. třída vyčistila nepořádek v Mariánském Údolí a na Posluchově a 8. a 9. třída prošla společně s obecní policií a hasiči Bystřičku od bývalé obuvi až na konec Dukly.

Sedmáci se věnovali úklidu školní zahrady. Nashromážděný nepořádek v igelitových pytlích pak odvezli pracovníci obecního úřadu. Počasí se naštěstí umoudřilo, a tak snad bude pěkně i příští týden, kdy žáci 1. – 4. třídy ZŠ z Dukly chtějí vyčistit i sídliště v Dukle.

Domníváme se, že jednak touto akcí, ale i prací pracovníků zařazených do veřejně prospěšných prací z dotace Úřadu práce v Olomouci, obec Hlubočky po zimě prohlédla a až do pozdního podzimu bude zpříjemňovat život našim obyvatelům i návštěvníkům obce.

Antonín Plíska, místostarosta obce

Výstava fotografií řeky Bystřice a fotosoutěž

Řeka Bystřice na podzimV souvislosti s akcí “Čištění řeky Bystřice” probíhá každoročně výstava fotografií řeky Bystřice, která je letos naplánována na začátek listopadu v galerii ve Velké Bystřici. Pokud by se vám povedlo vyfotit nějaké pěkné snímky naší říčky nebo třeba živočichů a rostlin, které se zde vyskytují, můžete se této výstavy zúčastnit. Připomínáme také, že stále probíhá fotosoutěž Zpravodaje “Příroda Hluboček”, do které nám můžete taktéž zasílat vaše fotografie na toto téma. Uzávěrka soutěže je 31. října 2011.

Redakce

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Co se děje v obci, Informace z okolí, Příroda | Téma: , ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.