Charitní pečovatelská služba

Publikováno 22. 02. 2011 v rubrice Informace z okolí « zpět « úvod

Vážení občané. Charitní pečovatelská služba se sídlem ve Velké Bystřici zahájila svoji činnost v roce 2010. V minulém roce našich služeb využilo 18 uživatelů. Na konci roku 2010 jsme uspořádali adventní koncert v Hlubočkách. Byli jsme potěšeni vaší účastí a podporou, kterou jste vyjádřili i finančními dary. Výtěžek jde na provoz pečovatelské služby. Ještě jednou děkujeme.

Charitní pečovatelská službaPosláním Charitní pečovatelské služby je poskytování služby dospělým a seniorům, kteří vzhledem ke svému věku, nemoci či postižení nemohou zajistit běžné denní činnosti o sebe a domácnost.

Cílem naší služby je poskytovat základní péči o vlastní osobu a domácnost těm, kteří ji potřebují v dohodnutém čase a místě. Poskytujeme kvalitní péči, aby byli uživatelé spokojeni a mohli zůstat co nejdéle v domácím prostředí.

Péči realizujeme v domácím prostředí uživatele. Chceme také zároveň odlehčit rodině při náročné péči o osobu blízkou a umožnit tak setrvání v jeho přirozeném prostředí co nejdéle.

Základní činnosti, které poskytujeme jsou zejména:

  • Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu (pomoc a podpora při podávání jídla a pití, příprava jídla, pomoc při oblékání a svlékání vč. speciálních pomůcek, pomoc při přesunu na lůžko nebo vozík).
  • Pomoc při osobní hygieně nebo poskytování podmínek pro osobní hygienu (hygiena na lůžku, koupání, použití WC).
  • Pomoc při zajišťování chodu domácnosti (velký úklid, běžný úklid a údržba domácnosti, běžné nákupy a pochůzky, praní a žehlení prádla).
  • Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím (doprovázení k lékaři, na orgány veřejné moci, procházky v rámci pohybové aktivity, dohled nad uživatelem).

 

V případě zájmu o další informace volejte na číslo 734 435 073. Kontaktní osoba Mgr. Alena Pírková. Více informací naleznete na www.olomouc.charita.cz/socialni-sluzby-STH. Informativní schůzka může proběhnout na adrese: Křížkovského 38, Velká Bystřice, nebo ve vaší domácnosti.

Mgr. Alena Pírková

 

Rubrika: Informace z okolí |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.