Charitní pečovatelská služba v Hlubočkách a okolí

Publikováno 21. 05. 2010 v rubrice Co se děje v obci, Zajímavosti « zpět « úvod

Charitní pečovatelská služba na venkově se sídlem ve Velké Bystřici zahájila svoji činnost v lednu 2010. Péči z tohoto střediska zajišťujeme i v domácnostech obyvatel obcí Hlubočky, Mariánské Údolí, Posluchov a Hrubá Voda.

Charita poskytuje pečovatelskou službu seniorům a nemohoucímPosláním pečovatelské služby je poskytování pomoci dospělým a seniorům, kteří vzhledem ke svému věku, nemoci či postižení potřebují pomoc jiné osoby tak, aby mohli důstojně žít ve své domácnosti. Dále se snaží zachovávat jejich sociální vazby (kontakt s přáteli, …), podporovat jejich běžný způsob života a dodávat psychickou či duchovní podporu v jejich životní situaci. Chceme také odlehčit rodině při péči o osobu blízkou a umožnit tak setrvání uživatele v jeho přirozeném prostředí domova.

Při péči o uživatele klademe důraz na individuální přístup. Zachování důstojnosti a úcty k uživatelům je na prvním místě.

Poskytované činnosti:

  • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu (pomoc při úkonech osobní hygieny, pomoc při použití WC, pomoc při základní péči o vlasy a nehty)
  • poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy (pomoc při přípravě jídla a pití, příprava a podání jídla a pití, dovoz či donáška jídla)
  • pomoc při zajištění chodu domácnosti (pomoc při velkém úklidu domácnosti, běžné nákupy nebo pochůzky, běžný úklid a údržba domácnosti, donáška vody, topiva a topení, velký nákup, praní a žehlení ložního prádla)
  • zprostředkování kontaktu se společností (doprovázení k lékaři, na veřejné instituce)
  • zapůjčení kompenzační pomůcky

Logo ROP Střední Morava

Ceny úkonů

Základní úkony jsou účtovány částkou 100,- Kč/hod., a to dle skutečně spotřebovaného času; je-li výkon kratší než hodinu, platí se poměrná část z ceny. Pouze za dovoz či donášku jídla účtujeme částku 20,- Kč. Zapůjčení kompenzačních pomůcek se platí dle zvláštního ceníku. Pečovatelskou službu lze financovat z tzv. příspěvku na péči, který potřebným případně pomůžeme vyřídit.

Čas potřebný pro přesun pracovníka k uživateli se počítá podle pásma vzdálenosti mezi střediskem pečovatelské služby a místem uživatelova bydliště.

Více informací naleznete na www.olomouc.charita.cz/socialni-sluzby-STH nebo Vám je podá Mgr. Alena Pírková, koordinátorka služby ve Velké Bystřici (+420 734 435 073, alena.pirkova@olomouc.charita.cz). Informativní schůzku lze uskutečnit u nás ve Velké Bystřici či ve vaší domácnosti.

Mgr. Alena Pírková – koordinátorka pečovatelské služby

Rubrika: Co se děje v obci, Zajímavosti | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.