Čestné občanství a ceny obce Hlubočky

Publikováno 06. 01. 2012 v rubrice Co se děje v obci, Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Rada obce Hlubočky na podnět kulturní komise schválila na svém zasedání dne 5. 12. 2011 směrnici č. 3/2011, která stanovuje zásady pro udělování čestného občanství a cen obce Hlubočky. Tuto směrnici následně posvětilo i zastupitelstvo.

S čestným občanstvím obce byla v minulosti spojena řada kontroverzí, naposledy v roce 2008, kdy bylo odňato prvnímu dělnickému prezidentovi Klementu Gottwaldovi. Obec se však po vzoru okolních obcí rozhodla udělování tohoto ocenění obnovit.

Ilustrační fotoČestné občanství

Čestné občanství obce Hlubočky je možné udělit těm osobám, které se významně zasloužily o rozvoj obce a její prezentaci v České republice i zahraničí, ale též jako výraz úcty významným osobnostem či jako výraz úcty za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím, a to žijícím osobám nebo tzv. „in memoriam“.

Ceny obce Hlubočky

Ceny obce Hlubočky jsou pak určeny žijícím osobnostem majícím zejména vztah k obci, kraji, nebo jsou rodáky obce, a to za významná umělecká, vědecká, sportovní a jiná díla a významné činy.

Obě pocty uděluje zastupitelstvo obce na návrh člena zastupitelstva nebo na návrh rady obce. Tento návrh může také podat skupina nejméně 100 občanů obce starších 18 let nebo občanské sdružení, které sídlí a působí v obci.

Listiny o udělení čestného občanství a ceny obce Hlubočky předává starosta nebo pověřený člen zastupitelstva při vhodné slavnostní příležitosti. S oběma oceněními může být dle rozhodnutí zastupitelstva také spojena finanční či věcná odměna.

Pokud tedy víte o významné osobnosti, které by mělo být uděleno čestné občanství nebo cena obce, pak vaše návrhy obec jistě uvítá.

Příloha:

Radim Zetka

Rubrika: Co se děje v obci, Zprávy z úřadu |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.