Cesta kolem světa za hodinu

Publikováno 20. 01. 2008 v rubrice Tipy na výlet « zpět « úvod

Pro velkou spoustu obyvatel naší země, není ostravský region i samotná Ostrava přímo lákavým místem, kam zajet na výlet. Bohužel, představa té černé Ostravy, na kterou už se nedostalo, protože „Pánbůh rozdal jiným městům všechnu krásu” stále přetrvává. Jistě, velkou část Ostravy opravdu tvoří zašlé hutní pece (ale i ty mají svůj půvab, hlavně při sychravém počasí), nicméně pro mě je Ostrava klenotem, který se postupně zbavuje nánosu prachu a uhlí a pomalu ale jistě se začíná třpytit. Zatím ho však musíte objevit sami.

Svět miniatur v OstravěUž jsem vám dala tip, jak strávit v Ostravě den při návštěvě Hornického muzea, tudíž v místě, které je s ostravskou historií spjaté velmi silně. Dnes bych vás ráda upozornila na areál, který by mohl existovat v jakémkoli jiném městě. Tím je Svět miniatur MINIUNI na výstavišti Černá Louka. Pokud nemáte čas ani peníze například na cestu do Legolandu, myslím, že MINIUNI bude alespoň malou satisfakcí.

Svět miniatur MINIUNI v Ostravě je vlastně takový malý parčík, kde se na prostoru asi 1,5 ha nachází více jak 30 modelů budov z různých světových měst v měřítku 1:25, ty se však stále doplňují, takže v době vaší návštěvy už jich tam taky může být více jak 40.

Svět miniatur v OstravěAutoři si však nevybírali pouze slavné stavby, ale i ty méně známé, ačkoli o nic méně zajímavé. Vedle nejdominantnější, 12 metrů vysoké Eiffelovy věže a ne o moc menší masivní pyramidy, zde uvidíte třeba budovu švédského parlamentu, holandské větrné mlýny (jejichž lopatky se při závanu větru opravdu točí) či Braniborskou bránu.

Perličkou je zhmotnění 7 divů světa od oné již zmiňované pyramidy až po visuté zahrady Semiramidiny (snad jediný ne moc povedený model, ale kdo ví jak opravdu vypadaly). Nezapomeňte také nakouknout přes okýnka a sloupořadí dovnitř modelů, některé mají krásně vypracovaný interiér.

Svět miniatur v OstravěCelý areál je protkán železniční tratí, po které jezdí model vláčku a je zde i jezírko s parníkem. Bohužel, při mé poslední návštěvě byla z parníku spíše ponorka. Tak třeba už je vše v pořádku. V areálu se nachází houpačky a prolézačky pro děti, ale myslím si, že je příliš nevyužijí, zvlášť pokud bude jezdit vláček. Ačkoli tento areál není příliš rozlehlý, na malém prostoru toho nabízí spoustu k vidění.

V areálu se nachází také Restaurace U Eiffelovky, kde si můžete dát speciality evropské kuchyně. Pokud se do Světa miniatur MINIUNI vydáte, přeji vám příjemně strávenou cestu po světě.

Svět miniatur MINIUNI

  • Jak se tam dostat: z Hlavního nádraží tramvají na zastávku Elektra a pak pěšky doprava směrem na Černou Louku (je to už malý kousek). Areál se nachází za Divadlem A. Dvořáka.
  • Otevírací doba: po - zavřeno, út - ne / 10 - 18 hod.
  • Vstupné: dospělí - 70,- Kč, děti, ZTP, důchodci - 35,- Kč, rodina - 2 děti a 2 rodiče - 150,- Kč
  • Internet: www.svetminiatur.cz - oficiální stránky. Jsou však až příliš věcné, tak doporučuji zadat heslo MINIUNI do vyhledávače, který vám nalezne spoustu stránek od lidí, kteří již areál navštívili, včetně mnoha fotografií.

Mgr. Jana Rabštejnková

Rubrika: Tipy na výlet |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.