Cesta do pravěku

Publikováno 01. 08. 2009 v rubrice Tipy na výlet « zpět « úvod

Taky jste jako malí milovali tento film? Zatajoval se vám dech při souboji dvou dinosaurů a fandili jste čtveřici kluků, aby přeci jen našli živého trilobita? Možná se na tento film rádi podíváte i dnes. A co Jurský park? Pokud vás jeho uvedení do kin zasáhlo v tom správném věku, nejspíš jste zatoužili podobný ostrov navštívit.

Dinopark  - TriceratopsNěkteří jste dostali knihy o dinosaurech, popřípadě jste právě vy svým dětem tyto knihy kupovali. Oba tyto filmy již patří mezi klasiku, dinosauří móda ale zřejmě hned tak neskončí. Pokud jste někdy nějakým tím dinosauřím obdobím prošli a chcete sobě nebo svým dětem splnit „sen” , v dnešním tipu na výlet vás zvu do parku, jehož inspirací byl právě slavný film Jurský park.

Dinoparky

Dinopark - ParasaurolophusOficiální název je Dinopark a v naší zemi je jich několik. Nejblíže Olomouci jsou parky ve Vyškově a ten úplně nejnovější v Karviné (všude uváděný jako ostravský). Dinoparky jsou skutečně inspirovány Jurským parkem, o čemž vás přesvědčí už impozantní vstupní brána a všude se rozléhající ústřední hudební motiv filmu. Vstupné je srovnatelné z návštěvou ZOO. Výhodou vstupenky je, že je celodenní, tzn. že Dinopark můžete během dne libovolně opouštět a zase se do něj vracet, což je výhodné, zapomenete-li si něco v autě. Vzít s sebou můžete i psa.

Dinosauři jako živí

Dinopark - návštěvníci parkuPo vstupu do areálu se už jen můžete kochat. Čekají vás tu modely dinosaurů v životních velikostech i zmenšení, modely statické i pohyblivé, vydávající zvuky. Zvláště pohyblivé modely působí chvílemi až neuvěřitelně živě - hrudník se jim roztahuje při dýchání, oči mrkají. Právě v jejich dokonalosti ale může být skrytý problém. Ačkoli na oficiálních stránkách Dinoparku, které uvedeme v závěru, stojí,že park je vhodný i pro nejmenší děti, při jeho návštěvě jsme potkali několik dětí, které plakaly a byly celkem vyděšené. Zda to váš potomek ustojí, je ale jediná věc, kterou byste měli zvážit, než se sem vydáte.

DinoparkDinosauři jsou v parku umístěni v naprosto „přirozeném” prostředí - v lese, bažině a u každého najdete ceduli s popiskem, kdy a kde žil, čím se živil - zkrátka opravdu jako v ZOO.  Až si prohlédnete všechny modely, na které si můžete sáhnout, nechejte děti si pohrát na archeologickém pískovišti, nebo zajděte na kávu do Dinokafé, či na něco na zub do Dinogrilu.

Také nezapomeňte navštívit 3-D kino, které je v ceně vstupenky, kde vám promítnou krátký, ale milý film, jak jinak než o dinosaurech. Východ z parku je přes obchod se suvenýry, takže raději počítejte, že i tu nějaké peníze necháte, přece děti neochudíte o nákup trička s dinosaurem či jiného suvenýru.

Dinopark - Tyranosaurus RexCesta do pravěku pro malé i velké

Pokud vás tento tip na výlet nalákal, ale nemáte děti,nic si z toho nedělejte. Jeďte tam i tak. Určitě tam potkáte pár lidí, kteří park navštívili jen ze zvědavosti, chtěli se vrátit do dětství, popřípadě použili dítě jen jako výmluvu, aby mohli přijet. Věřte mi, pár jsme jich potkali, my jsme byli jedněmi z nich. Tak pěkný výlet!

P.S.: Než vyrazíte, doporučuji si prostudovat webové stránky parku - www.dinopark.cz. Ceny, otevírací doba a jiné informace se v jednotlivých parcích liší.

Mgr. Jana Rabštejnková

Rubrika: Tipy na výlet |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.