Čarodějnický rej v Hlubočkách

Publikováno 01. 05. 2012 v rubrice Kultura, Školy a školky « zpět « úvod

Rok uběhl jako voda a je tu konec dubna a s ním i tradiční svátek čarodějnic. MŠ Hlubočky-Dukla již podruhé připravila na pátek 27. 4. 2012, nejen pro své děti, v areálu zahrady rej čarodějnic.

Čarodějnický rej v HlubočkáchU vstupu do krásně vyzdobené zahrady MŠ na návštěvníky čekalo milé uvítání. Zde malé čarodějnice a malí čarodějové dostali barevného pavoučka, který sloužil jako kornoutek na odměnu za splnění kouzelného úkolu. Na osmi stanovištích postupně předváděly čarodějnice svůj um a čáry, a jak bylo vidět, se zadanými úkoly se vždy bravurně vypořádaly.

Došlo i na volbu nejkrásnější čarodějnice v kategorii dětí i rodičů. Letos o nejkrásnější čarodějnici rozhodli všichni přítomní tajným hlasováním.

Sluníčko hřálo, až pálilo, krásná hudba se rozléhala do daleka a lahodné nápoje a opékané pařáty šly na dračku. Obsluha občerstvení měla plné ruce práce, aby uspokojila úplně všechny vyprahlé zájemce.

Čarodějnický rej v Hlubočkách

Alchymistická kuchyně

Co by to bylo za čarodějnické odpoledne, kdybychom nenahlédli pod pokličku čarodějnické kuchyně. Paní učitelka Dáša s paní učitelkou Lenkou se o vše postaraly a připravily lektvary a čarodějné nápoje, které bublaly, ba i dokonce lákavě vypadaly. Tajemství alchymistické kuchyně všechny malé čaroděje zaujalo.

Čarovný večer se blížil do finále a po tanečním reji se všichni účastníci přesunuli k upálení čarodějnice na hranici. Plameny ohně šlehaly do výšky a dým z naší čarodějnice se při západu slunce rozplynul v malý obláček. Taneční rej opět nabral obrátek. Avšak se soumrakem přišel čas loučení, a tak čarodějnice nasedly na svá košťata a vydaly se ke svým domovům.

Milé čarodějnice, nezoufejte, příští rok se opět slétneme na našem známém místě v ten správný čarodějnický čas.

Za SRPDŠ při MŠ Hlubočky-Dukla Silvie Táborská.

Čarodějnice v MŠ Mariánské ÚdolíČarodějnický slet v MŠ Mariánské Údolí

Několik dní před čarodějnickým sabatem se naše školka začala měnit na školku čarodějnickou, děti se učily různá zaklínadla, tvořily čarodějnice a celou školku na sabat také vyzdobily. V pátek 27. 4. nastal ten očekávaný den a na naši školní zahradu se slétli čarodějnice a čarodějové z blízkého okolí, aby podstoupili čarodějnické zkoušky a získali čarodějnické vysvědčení.

Čarodějnice v MŠ Mariánské ÚdolíVšechny přítomné přivítala vrchní čarodějnice ředitelka a poté začali plnit čarodějnické úkoly - opsat tajné zaklínadlo, pomoci kolegyni ježibabě z Perníkové chaloupky posbírat perníčky, najít léčivou bylinu, podle hmatu poznat čarodějnického pomocníka, zvládnout let na koštěti, pomoci pavoukovi utkat pavučinu a připravit lektvar z hadích ocásků. Za splnění všech úkolů dostali vysvědčení a chutného netopýra (perníkového).

Ani rodiče nezůstali pozadu a zasoutěžili si v Čarodějnickém flusu! Na závěr děti mohly svoji představu správné čarodějnice výtvarně ztvárnit a výtvory byly opravdu kouzelné. Pro všechny bylo nachystané bohaté občerstvení. Nálada byla perfektní a už teď se těšíme na příští sabat.

Radka Šolcová, mateřská škola Mariánské Údolí

Fotogalerie: Pálení čarodějnic v Hlubočkách

Rubrika: Kultura, Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.