Řeku Bystřici zatarasily kry, byl vyhlášen III. stupeň povodňové aktivity

Publikováno 01. 03. 2012 v rubrice Co se děje v obci, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Aktualizujeme: Ve čtvrtek 1. 3. 2012 od 7 hod. vyhlásila povodňová komise v Hlubočkách II. stupeň povodňové aktivity na řece Bystřici (stav pohotovosti), který byl ve 12:30 hod. změněn na nejvyšší III. stupeň (stav ohrožení). Od rána koryto řeky, které zatarasily ledové kry, uvolňuje technika Povodí Moravy a místní hasiči.

Technika Povodí Moravy odstraňuje ledové kry na řece BystřiciŘeka se v několika místech rozlila a zaplavila zahrádky a sklepy několika rodinných domů v Mariánském Údolí. Hasiči také zasahovali na Hrubé Vodě a v Hlubočkách-Dukle. Kry postupně odplouvají jsou monitorovány i ve Velké Bystřici a Bystrovanech.

Vzhledem k tomu, že do obce stále připlouvají další kry z vyššího toku řeky a dochází k dalšímu ucpávání a rozlévání koryta, byl ve 12:30 hod. vyhlášen nejvyšší III. stupeň povodňové aktivity – stav ohrožení.

Jelikož v podvečerních hodinách 1. 3. 2012 bylo po celém toku řeky Bystřice dosaženo vyčištění koryta řeky od ledových ker, odvolala Povodňová komise obce Hlubočky dne 2. 3. 2012 v 8 hod. stav ohrožení.

Příloha:

Fotogalerie k článku:


Video: Ledové kry na řece Bystřici 1. 3. 2012:

Autor: Petr Plíska

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Co se děje v obci, Černá kronika, policie a hasiči | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.