Bioodpady v obci

Publikováno 02. 06. 2010 v rubrice Zprávy z úřadu « zpět « úvod

V loňském roce v měsících červenec až září 2009 proběhl zkušební kontejnerový svoz bioodpadu. Na předem uvedených místech byl vždy v sobotu přistaven pracovníky firmy REMIT, s. r. o. kontejner, kam bylo možné ukládat rostlinný biologický odpad ze zahrádek.

Po vyhodnocení zkušebního provozu bylo zjištěno, že pravidelných svozů se účastnili především obyvatelé, kteří bydleli blízko k místu sběru. Občané ze vzdálenějších částí by se do svozu zapojili rádi, ale vzdálenost k místu sběru jim připadala velká. Také často docházelo k časovým zpoždění na jednotlivých stanovištích, které bylo způsobeno naplněním kontejneru a nutností odjet jej vyprázdnit na kompostárnu.

Popelnicový svoz bioodpadu

Popelnice na bioodpadyPo zvážení všech alternativ byla zahájena jednání s firmou REMIT a byla dohodnuta změna systému svozu bioodpadu. Zastupitelstvo obce Hlubočky na svém zasedání tuto změnu schválilo a tak od letošního roku bude probíhat svoz odpadu místo svozu kontejnerového svozem popelnicovým.

Všichni občané, kteří budou mít zájem o odvoz bioodpadu si prostřednictvím obce zakoupí typizovanou nádobu o objemu 240 l určenou speciálně na bioodpad. Nádoby budou 1x za čtrnáct dní pravidelně vyváženy tak jako je tomu u komunálního odpadu.

Věříme, že tato změna systému bude ku prospěchu občanů a výrazně přispěje k úbytku nepovolených skládek biologického odpadu v obci.

Mohlo by vás také zajímat:

Věra Bombíková, referentka odboru SMV, www.hlubocky.cz

Rubrika: Zprávy z úřadu | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.