Bílý kámen 1. 5. 2011

Publikováno 05. 02. 2011 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Protože nastal čas zimního celoročního plánování akcí roku 2011, dáváme cykloturistické veřejnosti ve známost podstatnou skutečnost: Bílý kámen i letos bude.

Protože v současné době jsme i my již jako každý rok ve stádiu plánování, projednávání, povolování a příprav, můžeme vám s jistotou podat zaručenou informaci, že to bude tradičně v den 1. května 2011, který tentokrát vychází na neděli.

Akce Bílý kámenDalší důležitou skutečností je fakt, že tento cyklistický a turistický svátek proběhne zřejmě ve stejném rozsahu, na stejných komunikacích i za stejných podmínek jako loni. Již dlouhodobě se pokoušíme o stabilizaci způsobu průběhu této akce, protože v předcházejících sedmnácti letech prošla svým zákonitým vývojem až do současné, snad všem vyhovující podoby. Můžete se proto na ni připravovat již dnes – vše potřebné se tedy v podstatě dočtete na našich webových stránkách z pokynů a propozic minulého ročníku.

Dnes máme pro vás ještě tři podstatné zprávy:

Změna doby vjezdu na území vojenského prostoru

Akce Bílý kámenLetos už nebude omezena doba ukončení vjezdu na území vojenského prostoru. Vymezení času vjezdu od 7:00 do 12:00 je zbytečné a nic neřešící – důležitý je fakt, že účastníci budou na vstupních stanovištích odbaveni od 7:00 ráno a prostor musí opustit nejpozději v 16:00 hodin odpoledne. Jestli si udělají jen malou projížďku někdy po obědě od jedné nebo i později je jejich věc, pořadatelé je odbaví i v tuto dobu a bránit jim ve vjezdu rozhodně nebudou.

Na kole jedině s přilbou

Akce Bílý kámenDruhá záležitost je důležitější. Pořadatelé se vší vážností letos vyjednávali o tom, aby při Bílém kameni i na území vojenského prostoru bylo sice použití cyklistických přileb důrazně doporučeno, ale ne striktně nařízeno, protože se domníváme, že je to v rozporu se současným zákonem o provozu na pozemních komunikacích. Povinné použití přileb je však podmínkou povolení uspořádání Bílého kamene na území VVP Újezdním úřadem Libavá a pořadatelé ho musí respektovat – takže i letos pojedou na Kámen cyklisté jen v cyklistické přilbě, zvýšení jejich bezpečnosti a ochrana zdraví je tu prioritou.

Bílý kámen podruhé i v létě

Akce Bílý kámenA nakonec pro dnešek poslední - a dodejme že velmi radostná - zpráva všem Bílokameníkům a cykloturistickému národu vůbec: S pravděpodobností, která hraničí s jistotou, pojedeme tento rok Bílé kameny dva. Jak již bylo uvedeno, ten první – jarní – absolvujeme 1. května. Ten druhý – letní – proběhne ve stejném rozsahu a to v sobotu 27. srpna 2011. Bližší podrobnosti o této skutečnosti a další zprávy o obou akcích budou průběžně zveřejňovány na stránkách www.akcebilykamen.cz.

Mnoho šťastných kilometrů naší krásnou přírodou – turistům „Sucho v botách!“ a cyklistům „Vzduch v duši!“ - přejí pořadatelé Bílého kamene z Velké Bystřice.

Foto: J. Jerry Koš a Ing. Pavel Kolman

Autobusový výlet do Vojenského prostoru Libavá

Možná se Vám bude jevit tato informace jako předčasná, ale řada z čtenářů si asi datum 1. 5. 2011 ráda už nyní zakroužkuje v kalendáři. Jako obvykle bude obec Hlubočky v rámci akce „Bílý kámen“ pořádat pro naše zejména starší a v pohybu indisponované účastníky autobusový výlet do Vojenského prostoru Libavá. Bližší informace o celé akci a o možnostech přihlášení se do autobusového výletu zavčas sdělíme na tomto webu, ve zpravodaji či v obecním rozhlase.

Antonín Plíska

Mohlo by vás také zajímat:

Fotogalerie: Bílý kámen 2010

Foto: Marek Bohuš

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.