Bike day in Fun Park Hlubočky

Publikováno 12. 11. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

Ráno  při pohledu na oblohu mi bylo jasné, že počasí si dá říct a nebude dělat problémy. Závody se jely v “dual slalomu” a “slopestylu”. “Slopestyle” trať je dokončena jen pár týdnů, takže její příprava nezabrala moc času. Horší to bylo s tratí na “dual slalom”.

Na trati pro káry, kde se jel “dual”, se ještě den před závodem proháněla čtyřkolová vozítka, a proto výstavba trati probíhala přes noc. S Romanem z Pruci-shopu a ještě místním klučinou (díky Tome) jsme trať do rána postavili. Na dráze pro káry vyrostly skoky, retardéry z klád, big polet v závěrečné části.

Bike day in Fun Park Hlubočky 2009Na start se nakonec postavilo 19 jezdců, což vzhledem k počtu akcí, které se konaly v okolí, nebylo vůbec špatné. Něco po 12 hodině začala kvalifikace. Každý závodník jel sám jedno měřené kolo a podle časů mu pak byl přidělen druhý “rider” do dvojce. Kvalifikaci vyhrál Filip ”Žena” Kamidra a s Petrem Molralem jsme se rozloučili. Asi po 45 minutách začal hlavní závod dvojic.

Již první dvojce ukázala, že bude na co koukat. Jezdci se předjížděli, šťouchali, vytlačovali až zůstala čtyřka těch nejostřílenějších borců. Olomoucký zabiják Honza ”Volfik” Volf proti Zdeňkovi Novotnému a sjezdař Tomáš Polášek proti Aleši Rogožanovi.

Bike day in Fun Park Hlubočky 2009Výsledky “dual slalomu” - senior:

  • 1. Aleš Rogožan
  • 2. Tomáš Polášek
  • 3. Zdeněk Novotný
  • 4. Honza Volf

Výsledky “dual slalomu” - junior:

  • 1. Dominik Volný

Bike day in Fun Park Hlubočky 2009Po “dualu” byla pauza asi 1 hodinu a začalo se řádit na “slopestyle” trati. Do závodu nastoupil Polášek, Volf, Dostál, Bič, Domanský, Piňos a Kamidra. Okamžitě se kolem trati nahrnulo skoro 150 lidí. Jelo se na tři kola, a tak každý měl čas ze sebe vymáčknout co nejvíce. David Domanský zahájil první jízdu. V jeho podání padla “360°”, “bič”, “x-up”, “table”, neodjetý “tailwhip”. Žena sázel “biče”, “360°”, “x-up” a jednou si stylově ustlal. Polášek - ”no foot one hand”, “condor”. Dostis nabídl “suicide”, “x-up”, “no foot”, “table”, “seatgrap”. Volfik ze sebe vymáčkl “no foot” ze čtyřmetrového “”dropu”, “no foot can can”, “suicide”. Bič tam poslal “no foot”, “one hand” a vše dost vysoko. Michal Piňos - ”big whip”, “x-up”, “seatgrap”, “table” a nakonec odjetá “360°” z dvoumetrového “dropu” a 1. flek byl jeho. Mezi borce se rozdělily ceny v hodnotě 20.000,- a první Piňos za “slopestyle” a Rogožan za “dual” si mohli pohrát s Hummerem H2.

Výsledky “slopestylu” jsou následující:

  • 1. Michal Piňos
  • 2. David Domanský
  • 3. Filip Kamidra
  • 4. Honza Volf

Bike day in Fun Park Hlubočky 2009Po vyhlášení začaly koncerty, a tak si zařádili i lidi. Pozvané kapely Barrockers, Zatrest a Hipnotic to rozjely ve velkém stylu. Kolem deváté hodiny začal turnaj v pokeru. Nakonec se sešlo 18 hráču a hrálo se až do 3 hodin do rána. Akce byla povedená, vše jelo, jak mělo. Všichni odešli po svých. Díky patří Romanovi z Pruci-shopu, Mili s mikrofonem, kámošům, co nám pomáhali, Davidovi z Fun parku za kvalitní zázemí a pomoc se závodem a všem klukům za vzornou účast. A dále díky patří také všem sponzorům ze kterých vybíráme obec Hlubočky, Pila Sobáčov, Pila Sudolský, Helia sport, Ares, Skateshop, Coca Cola, J.M.I.T., Freeride.cz a d:key (dolekop.com).

Největší díky však zaslouží pořadatelé a hlavní sponzor, tj. Fun park Hlubočky a PRUCI BIKE (www.pruci.cz). Tak zase příště.

Reportáž sestavil spolupořadatel a hlavní sponzor akce Michal Prucek - PRUCI BIKE

Fotogalerie z večerního vystoupení kapel po závodech:

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.