Bankovní úvěry obce Hlubočky

Publikováno 14. 09. 2009 v rubrice Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Ilustrační fotoRealizace mnohých investičních záměrů obce také znamená nalézt způsob jejich financování. U akcí velkého rozsahu se toto řeší, kromě použití části vlastních prostředků a případných dotací, i bankovními úvěry.

Dotázali jsme se tedy na Obecním úřadě Hlubočky, jaké jsou v současné době zůstatky nesplacených úvěrů, včetně data vzniku a splátkového kalendáře. Velice ochotně a detailně nám poskytla písemné informace paní Vláčilová – vedoucí finančního odboru.

Obec má v současné době 2 nesplacené úvěry:

  1. Na výstavbu 24 bytových jednotek chráněného bydlení v domě zvláštního určení, smlouva o úvěru byla uzavřena v srpnu 2004 a zůstatek k 1. 1. 2009 byl 3.272.000,- Kč, splátky jsou rozvrženy do roku 2014.
  2. Na financování koupě zdravotního střediska včetně příslušenství, smlouva o úvěru byla uzavřena v červenci 2006 a zůstatek k 1. 1. 2009 byl 1.534.500,- Kč, splátky jsou rozvrženy do roku 2011.

Toto je jistě užitečná a hlavně pozitivní informace pro naše občany. Znamená totiž, že obec není neúměrně zatížena bankovními úvěry, jejich výše je v relaci s rozpočtem obce a nehrozí nebezpečí nesplácení těchto úvěrů. Důležité také je, alespoň z mého osobního pohledu, že tyto peníze - úvěry - byly i účelně vynaloženy.

Leopold Bubeníček

Rubrika: Zprávy z úřadu |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.