Členové ArabelaTeamu navštívili Hlubočky

Publikováno 03. 09. 2008 v rubrice Kultura, Sport « zpět « úvod

Po roční odmlce zavítala do Hluboček opět plejáda známých i méně známých pražských herců, zpěváků a komiků, vystupujících pod hlavičkou ArabelaTeam. Pozvání tentokráte přijal mimo jiné zpěvák, herec a moderátor Petr Vondráček, herec Roman Skamene, herec a kaskadér Zdeněk Srstka, herec Jaroslav Sypal, zpěváci Standa Hložek, Bob Frídl, Marcela Holanová, Martin Tankwey a další.

Zábavné odpoledne se uskutečnilo za krásného slunečného počasí v sobotu 30.srpna 2008 a bylo opět rozděleno do dvou částí. První část, sportovní, proběhla ve fotbalovém areálu v Hlubočkách. Úvod obstaralo utkání starých gard FK Hlubočky proti Sokolu Brodek u Prostějova, proloženo komentováním Zbyňka Axmanna a hudbou Mirka Rotha.

Poté předvedly svou první skladbu mladé členky taneční skupiny Rytmus. Vystoupení na téma Krtečkovy kalhotky mělo u publika velkou odezvu. Hlavní zápas mezi výběrem Hluboček a ArabelaTeamem byl rozdělen do tří třetin. Jedna z třetin byla věnována ženskému družstvu Hluboček a bylo k vidění mnoho netradičních fotbalových věcí, např. výměna dresů přímo na hřišti, několik hromadných masáží, přerušení hry kvůli tanečku ženského týmu, vyloučení Martina Tankweye za hříšnou myšlenku, a za zmínku stojí i to, že i když Zdeněk Srstka po celý zápas neopustil soupeřovo pokutové území, tak nebyl odpískán jediný ofsajd.

Video kompilace z akce:

Přestávky byly proloženy střelbou pokutových kopů, nejprve dětí na bývalého brankáře Viktorky Žižkov Jirku Janíka, a poté ženských hráček na Romana Skamene. Proběhlo i druhé vystoupení taneční skupiny Rytmus, tentokráte na fotbalové téma, a opět s velkým ohlasem. Fotbalové utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou 4:4 a o vítězi rozhodly pokutové kopy. Vrcholem byla závěrečná penalta Romana Skamene zahraná bezprostředně po úprku ze sociálního zařízení, bez dresu a kopaček. Roman Skamene penaltu neproměnil, a tak se z vítězství radoval výběr Hluboček.

Druhá část, kulturní, proběhla v letním amfiteátru v Mariánském Údolí.    Na pořadu byla série písniček, vyprávění a scének v podání členů ArabelaTeamu a hostů. Představení začal imitátor Libor Petrů, poté vyprávěl Zdeněk Srstka o svých filmových rolích, včetně erotických, a obrovský úspěch měl především u ženského publika Standa Hložek. Jako host vystoupil slovenský imitátor Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen Peter Paul Pačut. O humorné scénky z natáčení se podělili Roman Skamene a Jarda Sypal, zazpívala Marcela Holanová, Míša Linková a Bob Frídl.

Při závěrečném představení a rozloučení všech členů ArabelaTeamu vyslovil prezident ArabelaTeamu Jiří Rámeš poděkování perfektnímu zvuku, skvělému publiku a projevil touhu se do Hluboček s Arabelou opět vrátit. To už je ale další kapitola.