Anketa - technický stav obce Hlubočky

Publikováno 26. 10. 2008 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

V 5. čísle Zpravodaje obce Hlubočky byla vyhlášena ANKETA pro občany zaměřená na tzv. „technický stav obce”. Všichni občané mají možnost se do této ankety zapojit a navrhnout, který nemovitý majetek obce Hlubočky by bylo potřebné opravit, zrekonstruovat nebo dobudovat.

Porozhlédněte se tedy po svém nejbližším anebo i vzdálenějším okolí, a sami navrhněte, co do tohoto seznamu zahrnout. Pokud budete mít možnost, přikládejte i fotografie uvedených objektů. Můžete nám je zaslat na e-mail: zpravodaj.hlubocky@centrum.cz

Zde jsou první náměty:

 • Parkování na ulici Letní v Hlubočkách - Mar. ÚdolíProvést nátěry nebo opravy sloupů veřejného osvětlení
 • Rozšířit parkovací plochu na ulici Letní u areálu kulturního domu v Mariánském Údolí, a to odbouráním základů původního oplocení. Vozidla by stála kolmo k vozovce a tím by se zvýšila podstatně kapacita parkoviště
 • Zbourat „bránu borců” - zděný vstup do amfiteátru KD v MÚ a vybudovat tam opět parkovací místa. (v současné době slouží bývalé pokladny jako veřejné záchodky)

Leopold Bubeníček

Rubrika: Co se děje v obci |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (9)

 1. Josef Hrbek (27.10.2008 - 5:03) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Dobrý den.
  Na budově ve vlastnící obce, tam, kde sídlí JKM servis a obecní Knihovna, zatéká žlaby na omítku. Navrhoval jsem to k řešení, NEJSOU

 2. Josef Hrbek (27.10.2008 - 5:04) odpovědět IP: 88.146.150.236

  ……potichu….!! Nejsou lidi !!??
  Josef Hrbek

 3. Josef Hrbek (31.10.2008 - 15:30) odpovědět IP: 88.146.150.236

  A bylo by špica v celé obci na chodnících udělat “nájezdy”, tzn. položit obrubníky v místě, kde chodník hraničí s vozovkou, protože absolvovat s kočárkem “steeplechase” se v 21. století nechce žádné mamině, no ne?

 4. Martina Foukalová (04.11.2008 - 17:21) odpovědět IP: 199.64.72.252

  Dobrý den, domnívám se, že je taképotřebaz zvýšit počet parkovacích míst u hřbitova ale hlavně dořešit chodník ke hřbitovu od křižovatky pod Karhánkovými. Tento úsek cesty je velmi nebezpečný pro chodce….to ovšem možná spadá do kompetence SÚS-nevím. Za pokus to stojí.

 5. Martina Foukalová (04.11.2008 - 17:29) odpovědět IP: 199.64.72.252

  Vyměnit ” okenní vitríny ” na horním patře budovy obecního úřadu za normální okna, protože vydržet tam v létě, to je skutečně dílo i přes to, že je tam klimatizace….svého času nebylo moc dobře vyřešeno odvádění dešťových vod ze střechy této budovy a ta protékala a vsakovala do zdiva nad oknem…..kanceláře ved. odboru výstavby. Možná je to už opraveno…

 6. Milan Bosák (07.12.2008 - 21:11) odpovědět IP: 77.48.27.78

  Dobrý den,

  úvodem se musím pousmát nad teatrálním chováním pana Hrbka :-)
  Výše jmenovaného osobně neznám, ale zajisté se jedná o komika z povolání :-)

  V obci je určitě co zlepšovat, ale ….
  1) proč není lépe označena ZŠ Hlubočky (dopravní značení s reflexním podkladem) ?
  2) proč není u ŽS H. snížena rychlost ?
  3) dopravní značení (přechod pro chodce) z orátu směrem do vsi není také nikterak zvýrazněno, ačkoli frekvence žáků ZŠ H. je v techto místech velká
  4) přechod pro chodce naproti “ohradě” (technické služby Hlubočky) … viz. bod 3
  5) proč obec nemá stacionární radar?

  Je mi jasné že vše stojí peníze, ale uznejme, že zdraví je na prvním místě!
  Věřím, že se naše obec nezařadí mezy ty obce, města, kde její představitelé čakají až se něco stane a pak teprve konají.
  Bod 1 až 4 by obec finančně určitě nezruinoval. U bodu 5 bych pochopil horizont realizace v kalendářním roce 2009.

  Díky za možnost vyjádřit svůj názor a zároveň mi dovolte, abych autorům tohoto webu alespoń virtuálně potřást pravicí … super práce, jen tak dál.

  Přeji příjemný den
  Milan B.

  1. Leopold Bubeníček (19.12.2008 - 7:34) odpovědět IP: 85.70.111.150

   Dobrý den pane Bosáku, děkuji za Vaše připomínky a podněty a také za pochvalu těchto stránek. Všechny nápady budeme postupně zveřejňovat i v tištěném Zpravodaji. Z reakce na můj příspěvek Máme na to? vím, že tyto články pročítají i “úředníci” z Obecního úřadu, bohužel je jich však velice málo, kteří se k těmto (a i mnohým jiným) článečkům vyjadřují nebo naopak sami prezentují svou činnost a to jak na tomto webu (reakce na názory), tak hlavněi v tištěném Zpravodaji. Existují i stránky Obce - http://www.hlubocky.cz - kde jsou pravidelně uveřejňovány důležité obecní záležitosti, nicméně reakce na aktuální problémy občanů na našem diskusním webu jsou ze strany Obce velice sporadické a pokud mohu z různých ústních vyjádření vyvozovat, tak se jim spíše nezamlouvají a hledají v nich problémy. Ale snad se i toto časem zlepší. Přeji Vám pěkné svátky.
   Bubeníček - člen redakční rady

 7. Milan Bosák (23.12.2008 - 19:52) odpovědět IP: 77.48.27.78

  Dobrý den,

  jen pro doplnění mé předchozí reakce…

  http://zpravodajstvi.olomouc.cz/clanky/Kraj-investuje-deset-milionu-do-bezpecnosti-na-silnicich-10337

  Přeji všem pěkné svátky a šťastný nový rok.

  Milan B.

 8. PN (27.01.2009 - 22:15) odpovědět IP: 88.146.167.56

  Zdravím, k Milanově náhrhu není celkem co dodat, jen si myslí, že by ještě stálo za to zřídit obdobně řešený přechod na dalších dvou dosti nebezpečných místech obce a to u parkoviště HOPODY U ERVINA, kde přes léto bude sice celkem bez využití, ale v tomto zimním období by výrazně přispěl k bezpečnosti na této komunikaci. Přechází tam davy lyžařů a leckdy je to tam pro tyto chodce, ale i řidiče, díky nepřehlednosti dosti nebezpečné. Druhý problematický bod je v zatáčce u MORY ( v místě u splavu ), kde je to nebezpečné přejít jak v zimě tal i v létě, spousta řidičů tam jezdí jak závodníci a nedochází jim fakt, že zrovna v této zatáčce je jediný úsek pro přejítí z jedné strany na druhou a dosti často tam chodce ohrožují a v kolikati případech jsou to i maminky s kočárkem, které tak rychle neuhnou!!!