Aktivity v Domově důchodců Hrubá Voda

Publikováno 23. 06. 2011 v rubrice Sport, Tipy na výlet « zpět « úvod

Dne 16. 6.2011 jsme uspořádali pro obyvatele našeho zařízení domácí sportovní hry. Zúčastnilo se celkem 16 uživatelů a 21 dětí z Mateřské školy v Hlubočkách, se kterou spolupracujeme již několik měsíců.

Sportovní hry v domově důchodcůSoutěžilo se celkem v 5 disciplínách – navlékání korálek, stavění pyramidy, hledej poklad, hod kuliček a hledej rozdíly. Počasí nám přálo, sluníčko krásně svítilo a tak jsme soutěžili venku v zahradě domova. Všem soutěžícím se dařilo, bojovali opravdu ze všech sil. V kategorii seniorů zvítězila paní Emílie Tkadlečková, v kategorii dětí vyhrála Klárka Janošíková. Výherci získali diplomy a pěkné ceny. Po vyhlášení výsledků jsme ještě s dalšími zájemci z řad seniorů usedli k ohni a opékali špekáčky.

Hurá na plavbu lodí po Brněnské přehradě!

Plavba lodí po Brněnské přehradě

V pondělí 20. 6. 2011 jsme vyrazili s obyvateli Domova důchodců Hrubá Voda na výlet na plavbu lodí po Brněnské přehradě. Hned po snídani jsme nasedli do autobusu a s elánem vyrazili směr Brno. Byl nás plný autobus. Počasí nám zpočátku moc nepřálo, ale nakonec se umoudřilo a sluníčko přeci jen vysvitlo.

Po menším bloudění a hledání přehrady jsme dorazili do přístavu a nalodili se na bezbariérový parník. Kapitán lodi se nám věnoval celou hodinu, dopluli jsme až ke státnímu hradu Veveří a k mostu, který vede přes přehradu. Cestou zpět jsme se zastavili na náměstí v Prostějově, kde jsme si dali 2 hodiny rozchod.

Většina z nás usedla na venkovní posezení do cukrárny, kde se každý občerstvil dle své chuti, ostatní vyrazili na nákupy, procházku či do hospůdky. Výlet se nám opravdu vydařil, nikdo se neztratil a všichni byli spokojeni. Zase máme na co vzpomínat.

Mgr. Iva Pospíšilová, sociální pracovnice - Domov důchodců Hrubá Voda

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Sport, Tipy na výlet |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.