7. ročník cyklistické jízdy do vrchu na čas - Štrauzák 2008

Publikováno 01. 10. 2008 v rubrice Sport « zpět « úvod

Štrauzák 2008V sobotu 6. září 2008 proběhl již 7. ročník této cyklistické soutěže. Celý týden před závodním dnem bylo nádherné slunečné počasí, prostě babí léto jak má být, rtuť na teploměru se pohybovala v odpoledních hodinách na úctyhodných 28 stupních a ne jinak tomu bylo i v sobotu.

Na start 7. ročníku se postavilo rekordních 128 cyklistů z toho 34 dívek a žen. Nejmladším účastníkem tohoto závodu se stal za mužskou část  Davídek Španner (ročník 2003), kopec zdolal vlastními silami za výborných 42min a 32s a za ženskou část Pavlínka Pejzlová (ročník 2002), která kopec zdolala za krásných  39min a 17s. Oproti tomu nejstarším účastníkem byl pan Miroslav Parlovec (ročník 1940), který se s kopcem popral za 31min a 6s. Absolutním vítězem se stal překvapivě nestárnoucí Štefan Lukašák s časem 12min a 3s.

Všichni účastnící tohoto klání obdrželi velmi hezkou dřevěnou pamětní medaili, která každému účastníku připomíná těch několik minut cyklistické dřiny. Novinkou letošního závodu bylo slosování startovních čísel, kdy  45 šťastných cyklistů obdrželo malý dárek věnovaný sponzory. Vyhlášení výsledků proběhlo v příjemné atmosféře místní restaurace Pod Vráblem. Vítězové jednotlivých kategorií převzali krásné poháry a medaile.

Štrauzák 2008Tímto bych chtěl poděkovat obci Hlubočky, především pak starostovi obce panu Miroslavu Dosoudilovi za perfektní spolupráci při organizování akce a všem sponzorům mezi něž patří obec Hlubočky, Olomoucký kraj, firma Refas, restaurace Leguán, úklidová firma Haryservis, prodejna motocyklů Motocentrum Olomouc, prodejce aut Opel a Chevrolet MotoMorava, olomoucká cykloprodejna Velocentr Němcová, hlubočský cyklosport Milan Rella a Česká strana sociálně demokratická. Na bezpečnost cyklistů během závodu dohlížela Obecní policie Hlubočky. Výbornou atmosféru této akce svým hudebním doprovodem a moderátorským uměním podpořil DJ M. Roth ml. Příští “Štrauzák” bude  v sobotu 5. září 2009. Takže ahoj na Štrauzáku 2009!

Fotografie a výsledky závodů najdete na webových stránkách www.meki.cz v sekci “Štrauzák” .

Martin Pejzl

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.