100 let kostela v Hlubočkách

Publikováno 28. 01. 2009 v rubrice Co se děje v obci, Z historie obce « zpět « úvod

V polovině roku 2010 tomu bude 100 let, kdy byl dokončen a vysvěcen farní kostel Božského Srdce Páně v Hlubočkách. Farnost Velká Bystřice připravuje oslavy této události a uvažuje i s přítomností představitelů církve i Olomouckého kraje.

Kostel Božského Srcde Páně v HlubočkáchV letošním roce bude nutné provést mnohé opravy tohoto kostela - věž, schodiště, hromosvod - v odhadované částce přes 600 tis. Kč. Přestože farnost pořádá neustále sbírky na opravy, nedostačují výnosy z nich na úhradu předpokládaných výdajů. Farnost požádala i obec Hlubočky o příspěvek.

Redakční rada Zpravodaje by se chtěla angažovat v této záležitosti tím, že seznámí občany Hluboček s touto událostí, která by mohla opět zviditelnit naši obec v kladném slova smyslu, a vyzve je k finančním darům na opravy kostela. Požádali jsme již Farnost Velká Bystřice o sdělení čísla konta a hlavně variabilního symbolu, pod kterým budou případné příspěvky občanů evidovány. Věříme, že Vás budeme moci v dubnovém čísle Zpravodaje již konkrétně informovat.

Redakce

Rubrika: Co se děje v obci, Z historie obce | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (7)

 1. TomášD (01.02.2009 - 22:37) odpovědět IP: 84.42.253.212

  Moravie propouští a přesouvá pracovníky. Jaký je počet občanů Hluboček zaměstnaných u společnosti MORA Gorenje Group, Honeywell Aerospace a Siemens? Myslíte, že je ta správná doba na mega akci peníze pro farnost? Farnosti máji peněz málo.? Nebo se jim zdá kostel v Hlubočkách něco míň než třeba v PRAZE!!!!!!!!!!

 2. TomášD (01.02.2009 - 22:53) odpovědět IP: 84.42.253.212

  CO UDÉLÁ-la OBEC PRO PROPUŠTĚNÉ OBČANY? Že by variabilní symbol?

 3. TomášD (01.02.2009 - 22:57) odpovědět IP: 84.42.253.212

  Lezte raději do zadečku lidem co mají rodinu a příjdou o práci..

 4. TomášD (01.02.2009 - 23:01) odpovědět IP: 84.42.253.212

  O lidech z Hluboček co přišly o práci tu není ani čárka. Jděte někam s TÍMTO JAKOBY WEBEM. KDY ZALOŹÍTE KONTO NA PODPORU LIDÍ CO PŘIŠLY O PRÁCI? KDY? Je vám jedno jak je občanum v OBCI? HALOLOLOLOLOLO?

  1. Milan Bosák (04.02.2009 - 12:15) odpovědět IP: 79.127.146.103

   Dobrý den.

   Nejsem zastáncem příspěvků církvi, nicméně se zajisté nejedná o „mega akci“.

   Lidé, kteří chtějí přispět, nechť přispějí dle svého uvážení. Např. moje prababička pravidelně přispívala této farnost, až do své smrti nezávisle na vyhlášení jakékoli „mega akce“. Bylo to její svobodné rozhodnutí a já bych si nikdy nedovolil její počínání odsuzovat. Každý ať přispěje na to, co sám uzná za vhodné. Pokud přispívat nechce, ať nepřispívá, nikdo ho k tomu nutit nebude, ale ať neodsuzuje ostatní kteří přispět chtějí.

   Já osobně přispívám charitativním institucím, ať materiálně, či finančně. Nejedná se o „mega“ dary, nicméně v tomto případě platí „nemusí pršet, stačí, když kape“.

   Odsuzovat tuto akci, web …. je velmi krátkozraké.

   Co se týká lidí z Hluboček (a nejenom těch), co přišli o práci … je to velmi smutné. Mám spoustu kamarádů, klientů … kteří o práci přišli. Nicméně do jednoho se snaží si novou práci rychle najít. Je mi naprosto jasné, že ne všichni si novou práci v krátkém časovém úseku najdou. Tady zastávám názor, že těmto lidem by měl stát dočasně vypomoct (hlavně rodiny s dětmi). Založit účet pro občany, kteří přišli o práci se mi nezdá dobré řešení. Spíše bych zastával názor na aktivní pomoc státní správy, při pomoci hledání nového zaměstnavatele. Napadat obec, že se o občany nezajímá (otázka pracovně právní) není korektní. Obec čerpá dotace od ESF (http://www.hlubocky.eu/jak-pomohla-eu-a-esf-nasi-obci-v-roce-2008/ ) a občany, kteří mají problém najít zaměstnavatele, dočasně zaměstná.

   Věřím, že finanční krize, která byla zapříčiněna realitní krizí, brzo pomine a nám všem bude líp, jak finančně tak duševně. Nakonec si dovolím citovat motto Helenky Růžičkové, kterým se osobně řídím „Na tragickej život jsem já pes!“.

   S přáním příjemného dne
   Milan Bosák

 5. Rh+A1 (04.02.2009 - 8:39) odpovědět IP: 158.194.46.63

  Vemte odpovědnost do vlastních rukou a nečekejte. Založte takové konto sám, napište článek a já věřím, že ho na stránkách tohoto webu najdete a třeba se Vám někdo ozve a přispěje. Jste přece svobodný člověk.

 6. Alice Bohačíková (20.04.2009 - 13:25) odpovědět IP: 90.176.5.143

  Dobrý den pane TomášiD,
  myslím, že svoje 4 vzkazy jste napsal úplně pod špatný článek. Předpokládám, že ani nenavštěvujete kostel, natož aby jste věděl cokoliv o financování církve. My kteří o tom máme velmi podrobné informace se s vámi klidně podělíme, ale myslím, že nemáte zájem. Pouze útočit a kritizovat je v současnosti největší hit.
  Pokud opravdu máte zájem o práci, určitě ji najdete. Věřím že pracovitý člověk má i v dnešní době možnost najít práci. Komu se dělat nechce, tak ten si bude pořád vymýšlet nějaké výmluvy a bude chtít peníze od druhých lidí, kteří pracují. Kteří pracují i za podprůměrnou mzdu, ale chtějí si zajistit slušné životní podmínky. Nemůžete čekat, že z toho mála co si vydělají budou financovat lidi, kteří by chtěli všechno zadarmo.